Pregled A-1 lige: Gripama protutnjao zadarski tornado, Jolly JBS došao do revanša protiv Zagreba

Odigrano je i 17. kolo A-1 muške košarkaške lige. Derbi kola između Zadra i Splita igrao se na splitskim Gripama. Ispunjene tribine, navijanje s jedne i druge strane, nabrijani igrači, sve je bilo na strani još jedne izvrsne utakmice. I tako je i bilo! Splićani su dobro otvorili utakmicu te na krilima Josipa Jukića i njegovih 11 poena već u prvoj četvrtini došli na +6. Druga četvrtina pokazala je dosta nervoze kod Splita. Zadarska serija od +6 tjera trenera Skelina da zove predah i posloži svoju momčad, no Zadar i nakon time-outa kreće snažno i dolaze prvi put na utakmici do vodstva od 29:31. Bude se Zadrani, a bude se i navijači, i gostujući i domaći. Na odmor Zadar odlazi s minimalnom prednošću od 43:44. Zadrani su u treću četvrtinu ušli furiozno i nanizali su 10 koševa što je nanovo uzrokovalo reakciju sa splitske klupe i traženje minute predaha. U ovoj su se četvrtini Žuti počeli buditi i dva puta su stizali dvoznamenkastu prednost Zadrana te smo sad imali ravnopravnu borbu i napetu posljednju četvrtinu. Karte su bile otvorene, ušlo se izjednačeno u posljednje minute. Sve se činilo kako će Zadar odnijeti pobjedu nekoliko kilometara sjevernije, ali veliki Rančić sa zvukom sirene pogađa i dovodi Žute do novih produžetaka i novih napetosti! Produžeci ipak nisu bili sretni za košarkaše iz Splita te im je Zadar nanio prvi poraz u ovoj sezoni na Gripama te ih tako spustio na drugo mjesto lige. Zadar je na šestom mjestu! Rezultatski to izgleda ovako:

KK SplitKK Zadar 91: 94 (30:24, 13:20, 20:19, 20:20, 8:11)

KK Split: Subotić 2, Kalajžić 4, Kedžo 18, Rančić 21, Vrgoč, Dijan 8, Najev, Jukić 17, Kanaet 2, Filipović 5, Galić, Širko 14.

KK Zadar: Franke 8, Bašić 2, Vladović 11, Vraneš 4, Krajina 13, Georgiev, Brzoja 4, Marinković 12, Barać 16, Ramljak 8, Kovačević 9, Mazalin 7.

Košarkaši Šibenika u ovom kolu igrali su protiv Hermes Analitice. Trebala je ovo biti lagana borba za Šibenik, ali gosti su ih pošteno namučili. Premda su domaći cijelu utakmicu imali prednost na svojoj strani, Hermes Analitica ih je u stopu pratila. Treća i četvrta četvrtina bile su ipak presudne za poraz Analitice, gdje su domaći imali seriju od 33:9. Šibenčane su vodili Roko Badžim s 23 koševa i Ive Ivanov s 20 koševa, dok je kod Hermes Analitice Ivan Svoboda ubacio 29 koševa, a Domagoj Samac 22. Na kraju su Šibenčani došli do +18 i pobjede od 93:75.

GKK ŠibenikKK Hermes Analitica 93:75 (18:24, 16:12, 27:18, 32:21)

GKK Šibenik: Andabaka, Badžim 23, Nakić 2, Bašić 11, Blaće, Pandurić, Turkyilmaz, Ivanov 20, Petani 11, Siriščević 10, Halilović 16.

KK Hermes Analitica: Škara, Mandalinić 2, M. Raič 3, Samac 22, Svoboda 29, Garafolić 4, S. Krstanović, Ušić 4, Đurinović, J. Rajić 11, A. Krstanović.

Kvarner je imao priliku doći do prve pobjede nakon šest uzastopnih poraza na gostovanju kod Zaboka, ali je poražen 83:85. Više o utakmici možete pročitati ovdje. Košarkaški klub Škrljevo, također, nije uspio doći do pobjede protiv Cibone, a o toj utakmici pročitajte ovdje.

Igrači Osijeka u Sinju su došli do očekivane pobjede protiv košarkaša Alkara54:87! U ovoj utakmici nije bilo mjesta za iznenađenja te su Vrijednosnice ostvarile rutinsku pobjedu, a u brojevima to izgleda ovako:

KK Alkar – KK Vrijednosnice Osijek 54:87 (14:24, 17:26, 7:20, 16:17)

KK Alkar: Boban 2, Svalina 7, Modrić, Dominović 2, Župić, Vrkić 18, Gaurina 5, Bilandžić 3, Jurela, Šarac, H Vučić 16, K Vučić 1.

KK Vrijednosnice Osijek: Došen 7, Robinson 4, Žulj 3, Vuković 7, Katura 10, A Šarac 21, Krajina 14, Karlović 2, Turalija 1, Mustapić 18.

Košarkaši Jolly JBS-a i Zagreba susreli su se i prije Kupa Krešimira Ćosića u 17. kolu A-1 lige. Jolly JBS došao je do svoje četvrte uzastopne pobjede. Pobijedili su Zagreb 96:79 i tako im se „osvetili“ za poraz na početku sezone. Sjajnu utakmicu odigrao je Ivan Novačić koji je samo do poluvremena ubacio 17 koševa uz 100%-tni učinak.

KK Jolly JBSKK Zagreb 96: 79 (31:21, 23:12, 18:19, 24:27)

KK Jolly JBS: Scott (13), Klepo, Došen (11), Markulin (8), Marić (5), Bilinovac (9), Papac (6), Perković, Novačić (31), Brkić (7), Špralja (6).
KK Zagreb: Majcunić (2), Junaković (6), Perić, Vitali (9), Vlaić (12), Božić (22), Batur (4), Marčinković (22), Macner, Palokaj (2).