Pregled A-1 lige: Dalmatinski derbi pripao Splitu

16. kolo A-1 muške košarkaške lige pružilo je pregršt zanimljivosti pa krenimo redom.

Košarkaši Splita ne staju s pobjedama. U dalmatinskom derbiju, na svojim Gripama pobijedili su Šibenik, treću ekipu lige, rezultatom 107:106. U četvrtoj četvrtini košarkaši Šibenika vodili su 12 poena te se činilo kako će derbi pripasti njima, ali javlja se neumoljivi Henrik Širko i sa svojom tricom uspijeva izboriti produžetke, u kojima je slavio Split. Kod domaćih je Širko ubacio 28 poena, 6 skokova i 4 asistencije, dok je Kedžo ubacio 27 koševa i 8 skokova. U redovima Šibenika najbolji su bili Ivanov sa svojih 26 koševa, 6 skokova i 5 asistencija te Petani s 21 poenom.

KK Split – GKK Šibenik 107:106 (20:11, 20:33, 18:19, 28:23; produžeci 13:13, 8:7)

Košarkaši Kvarnera ubilježili su novi poraz o kojem više pročitajte ovdje, dok o petoj pobjedi Škrljeva saznajte ovdje.

Igralo se i u Osijeku u maloj dvorani Gradskog vrta, gdje su košarkaši KK Vrijednosice Osijek dočekali košarkaše Cedevite. U redovima Zagrepčana do pobjede 98:70 predvodili su Musa s 22 poena, 3 skoka, 5 asistencija i šutom za tricu 4/6, Shurna s 20 koševa, 2 skoka i šutom za tricu 4/7 te Rogić s 11 poena, 7 skokova i čak 9 asistencija. Domaću ekipu vodili su Šarac s 20 poena i 6 asistencija te Katura s 15 poena i 6 asistencija.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Cedevita 70:98 (20:30, 17:23, 17:24, 16:21)

Vukovi su u Velikoj Gorici došli do još jedne velike pobjede rezultatom 70:80. Zagrepčani su kontrolirali cijelu utakmicu ne dozvoljavajući suparniku ni da pomisli iznenaditi. Iako su domaći vodili u prvoj četvrtini, Cibona je do kraja držala svoj poznati ritam te su u jednom trenutku došli i do 18 koševa prednosti. Kod domaćih  je Rodd Felix, drugi Amerikanac u domaćem sastavu, sa svojih 19 koševa vodio svoju ekipu. Kod Cibone je najraspoloženiji bio Šakić s 19 koševa.

KK Gorica – KK Cibona 70:80 (16:16, 19:25, 11:15, 24:24)

Alkar nije uspio doći do važne pobjede protiv Hermes Analitice u gostima te si je tako zakomplicirao borbu za opstanak u ligi. Utakmica je bila izjednačena sve do 35. minute, kada je Alkar imao prednost 72:76, no u tom trenutku Boban ne uspijeva ubaciti tricu! S druge strane stiže Raič i ubacuje tricu koja je domaćima došla kao injekcija buđenja te su do kraja susreta domaći ubacili 17 koševa, a Alkar svega 4. Raič, je kod domaćih, uz Garafolića bio jedan od najefikasnijih igrača s ubačenih 14 koševa. Kod gosti istaknuli su se H. Vučić s 29 koševa i K. Vučić s 18 koševa. Košarkaši Alkara u 17. kolu dočekuju momčad trenera Krstića (KK Vrijednosnice Osijek), a KK Hermes Analitica pokušat će iznenaditi treću ekipu lige – GKK Šibenik.

KK Hermes Analitica – KK Alkar 89:80 (24:22, 20:21, 20:20, 25:17)