Pregled A-1 lige: Alkar se ne predaje u svojoj borbi za košarku

A-1 liga 2016.godinu je zaokružila s 13.kolom, u kojem smo mogli svjedočiti primorskom derbiju te briljantom Alkaru.

Alkar je unatoč svim financijskim problemima pokazao da od košarke neće odustati te je u čudesnoj utakmici protiv Zadra uzeo pobjedu u produžecima rezultatom 89-83. Ušao je Alkar bolje u susret te je na krilima terceta Vučić, Johnson i Boban došao do velikih +11 krajem druge četvrtine. Međutim, Zadrani su se uspjeli pribrati te su do poluvremena smanjili na samo -5. U drugom poluvremenu Zadar se nastavio dizati te je krajem regularnog vremena imao sve u svojim rukama (77-71). Međutim, Alkar je vođen publikom i Bilandžićem srezao prednost Zadra te je šlag na kraju svega bio Johnson, koji je polaganjem odveo utakmicu u produžetke. U njima je Alkar bio agresivniji te je zasluženo obranio svoju utvrdu. Alkar je predvodio vrlo dobri Amerikanac Johnson sa triple-double učinkom 27 ubačaja, 13 asista i 11 skokova, a imao je i 6 ukradenih lopti. Kod Zadra je Marinković ubacio 23 koša, Bašić i Mazalin dodali su po 14, a dvoznamenkasti je bio i Brzoja sa 11 koševa.

Škrljevo je bilo uspješnije od Kvarnera u primorskom derbiju rezultatom 83-72. Više o toj utakmici možete pročitati ovdje.

Zagreb je uspio uzeti bodove Gorici u vrlo napetoj utakmici. Mravi su bolje krenuli u susret te su bez pitanja uzeli inicijativu u svoje ruke. Gorica je cijelo vrijeme kaskala iza njih, ali u nijednom trenutku nije dopuštala domaćinu da pobjegne na nedostižnu razliku. Najbliže su uspjeli doći do -3, ali dalje od toga nije išlo za momčad Gorice, koja je tako morala priznati novi poraz, 78-87. Kod Zagreba je najefikasniji bio Luka Božić sa 22 poena dok je Pavle Marčinković dodao 19, a Ivan Batur 15 poena. Kod Gorice je Ljubo Prgomet ubacio 17, a Ante Mašić i Mašan Vrbica po 14 poena.

Druga momčad Cedevita pala je šaptom protiv Šibenika, koji je zasluženo uzeo novu pobjedu s 95-81. Šibenik nije imao milosti za Cedevitu, koja nije imala riješenja za agresivnu igru Šibenčana. Domaćin u nijednom trenutku nije ispustio svoje vodstvo te je bez stresa uzeo svoju desetu pobjedu u A-1 ligi. Ivanov je zabio 19, Petani 18 te Halilović 12 poena. Najefikasniji kod Cedevite bili su Krušlin sa 16 i Katić sa 14 postignutih poena.

Hermes Analitica nije mogla bolje završiti ovu godinu. Na krilima Garafolića je uzela svoju drugu pobjedu ove sezone protiv Zaboka rezultatom 93-87. Fenjeraš je kontrolirao utakmicu od početka do kraja te nije dopuštao Zaboku da im zaprijeti. Gosti su najbliže došli do -2 u trećoj četvrtini, ali spasa od poraza nije bilo. Hrvoje Garafolić susret je završio s 31 košem. Kod gostiju je dominirao Smalajgić s 24 postignuta koša.

Jolly je u vrlo tvrdoj utakmici protiv VROS-a, uspio iščupati pobjedu rezultatom 64-62. Jolly je imao inicijativu te se dvaput uspio odvojiti na +10, ali Osječani su se stalno vraćali. Međutim, u završnici je spretniji bio lider, koji je tako ostao na samo jednom porazu ove sezone. Ivan Novačić je u pobjedu ugradio 19 koševa, dok je kod Osijeka Jonathon Mines ubacio 18 koševa

Škrljevo – Kvarner 2010 83-72

Vrijednosnice Osijek – Jolly JBS 62-64

Zagreb – Gorica 87-78

GKK Šibenik – Cedevita 95-81

Alkar – Zadar 89-83

Hermes Analitica – Zabok 93-87