Poznati polufinalisti Fibine Lige prvaka

Jučer su odigrani uzvratni dvoboji četvrtfinala košarkaške Lige Prvaka, iz kojih su kao pobjednici izašli Iberostar Tenerife, Banvit, Monaco te Umana Venezia.

Košarkaši Iberostara nisu imali prevelikih problema protiv ASVELA-a, koji je porazom 61-51 završio svoju europsku avanturu. Domaćin je kontrolirao tijek utakmice te nije imao većih problema u borbi s Francuzima, koji su uspjeli jedino malo zaprijetiti u trećoj četvrtini kad su se približili na 41-38. Međutim, snovio p povratku su ipak bili razbijeni u zadnjoj četvrtini. Giorgos Bogris bio je najbolji igrač pobjedničke momčadi s 12 koševa i 5 skokova. Walter Hodge je za momčad Tony-a Parkera ubacio 15 koševa.

Monaco je porazio Stipčević Sassari rezultatom 76-79. Prve tri četvrtine išle su na mlin gostima, koji su još jednom opravdali ulogu favorita. Ključni faktor u novoj pobjedi Monaca je šut za tri poena, koji je iznosio odličnih 62,5 %. Sassari se pokušao trud im se nije isplatio. u zadnjem kvartalu uključiti opet u igru za pobjedu, ali morali su  zadovoljiti minimalnim porazom. Zack Wirght je za Monaco upisao 26 koševa, 8 skokova te 7 asistencija. Kod Sassarija je David Bell ubacio 20 koševa, dok je hrvatski reprezentativac Rok Stpčević bio skroman sa 6 koševa.

Umana je preokretom protiv Pinar Karsiyake došla u polufinale. Nakon dominacije Turaka u prvom poluvremenu (36-39), talijanska momčad je pokazala svoje pravo lice. U trećoj četvrtini je već bilo 57-52 te je samom inercijom Venezia u zadnjoj četvrtini povećala vodstvo na konačnih 74-66. Melvin Ejim bio je najbolji igrač Umane s 16 koševa i 11 skokova. Kod Pinara je J’Covan Brown upisao 22 koša.

Banvit je s buzzer beaterom ušao u polufinale Lige Prvaka. Iako je Ludwusburg gubio, njemačka momčad bila je jednom nogom u polufinalu zahvaljujući pobjedi u prvom susretu. Međutim, Banvit je imao druge planove. Banvit je držao prednost većinu susreta, ali Ludwisburg im nije davao da pobjegnu. Činilo se da je gotovo u zadnjim minutama susreta, ali onda se u junaka pretvorio bek Theodore, koji teškim polaganjem donio dovoljno veliku prednost Banvitu. Theodore je susret završio s 13 koševa. Kod nesretnih gubitnika se istaknuo Crawford s 14 koševa.

Polufinala su na rasporedu 28 travnja. Ždrijeb će se održati sljedeći tjedan u domaćinskom gradu, koji će biti odlučen u narednim danima

MHP Riesen – Banvit: 53-59 (145-146)
Dinamo Sassari – AS Monaco: 76-79 (138-152)
Iberostar Tenerife – ASVEL Lyon Villeurbanne: 61-51 (123-113)
UR Venezia – Pinar Karsiyaka: 74-66 (145-140)