Poznati polufinalisti Eurocupa

Eurocup se polagano bliži svojemu kraju te su tako danas bili odigrani posljednji dvoboji četvrtfinala, koji su izrodili sljedeće polufinaliste: Unicaja, Lokomotiv, Valenciu te Hapoel J-M.

Valencia i Himki odigrali su najuzbudljiviju utakmicu večeri. Himki je opet bolje ušao u susret te je nakon prve četvrtine imao malenih +4, 15-19. Međutim, na krilima Van Rossoma Valencia radi seriju od 24-15 te na poluvrijeme odlazi s prednošću od +5. U drugom poluvremenu Himki više nije mogao naći ritam u napadu, što Valencia koristi za povećanje svoje prednosti na +12 pred kraj treće četvrtine. U zadnjoj četvrtini Valencia je po inerciji zaključila cijelu utakmicu, što joj je donijelo pobjedu vrijednu polufinala, 92-76. Bojan Dubljević je bio igrač utakmice s 16 koševa i 11 skokova za Valenciu. Kod Rusa se istaknuo Aleksej Šved s 21 košem i s 4 asistencije. Tako je Valencia nakon početne pobjede u seriji protiv Himkija, uspjela izboriti polufinale u tie-breaku

Unicaja je bez većih problema zakaparila polufinalnu utakmicu  pobjedom nad Bayernom 69-74. Unicaja je uspjela pobjedom u drugoj utakmici (82-67) izboriti treći dvoboj u seriji te je izgledala spremnom za novu pobjedu. Boljom igrom u napadu Unicaja je uzela prvo poluvrijeme. U drugom poluvremenu je Bayern u nekoliko navrata uspio zaprijetiti Unicaji, ali NedovićWaczynski ubacivali su svoje koševe u ključnim trenucima utakmice. Nemanja Nedović bio je i najbolji igrač utakmice s 21 košem. Kod gubitnika je zasjao Redding s 15 ubačenih koševa.

Lokomotiv i Hapoel nisu trebali treću utakmicu kako bi osigurali svoje ulaznice za polufinalne dvoboje. Lokomotiv je u obje utakmice s lakoćom sredio Zenit (88-77, 75-52). U prvoj utakmici je presudio timski učinak Lokomotiva, dok je u drugoj utakmici iskočio K. Jones sa 17 koševa i 9 skokova.

Hapoel je imao težeg protivnika nego Lokomotiv (GRan Canaria), ali to ga iso nije spriječilo da u što kraćem roku završi četvrtfinalnu seriju. U prvoj utakmici je potopio Gran Canariu s čak dvadeset razlike (87-67), dok je u drugoj utakmici u Španjolskoj rezultat ipak bio nešto tijesniji – 79-85. U obje je utakmice na najvišoj razini bio Dyson (20-4-6: 16-4-2).