Povratak selekcije Grada Rijeke iz Slovenije s osvojenim trećim mjestom

Slovenija se čini sretnom zemljom za naše cure.

Selekcija Grada Rijeke (FSV/Viškovo) ovoga je vikenda po prvi puta nastupila na internacionalnome Halloween turniru u Sloveniji. Selekcija je bila smještena u skupinu s njemačkim Shwabachom, francuskim Geispolsheimom, slovenskom Ilirijom te talijanskim SportTim Negotinom. Prvi na redu je bio Shwabach koji je ekspresno pao rezultatom 59-30. Predvođene Josipom Tuftan, riječka selekcija je kontrolirala igru te ju je i prelomila tijekom treće četvrtine (40-22). Josipa Tuftan uzela je titulu igračice utakmice s postignutih 15 koševa. Drugi susret protiv Geispolsheima je ponudio neizvjesniju prču s nesretnim završetkom.  Francuskinje su odlično ušle u susret te su već nakon prve četvrtine imale dvoznamenkastu prednost (5-16). Međutim, sljedeće dvije četvrtine uzima riječka selekcija koja se tako pred zadnjih deset minuta vraća u susret, ali kada je trebalo uzeti pobjedu, sreća nije bila na njenoj strani. Krnić je ovoga puta bila naša najbolja igračica s 18 koševa.

Drugi dan u Sloveniji donio je izabranicama Marina Mijaljevića WABA U-17 turnir o kojem će biti više rečeno u jednom drugom članku, ali sada treba spomenuti utakmicu protiv domaćina Ilirije koja se računala za oba natjecanja. Parirale su riječke snage Iliriji kroz prvu četvrtinu, ali kada su se počele redati prve pogreške naših, odmah su Slovenke nanjušile krv i pobjegle na veću razliku. Na poluvremenu je ona glasila +12, a na kraju susreta +32. Ovoga puta je opet iskočila Josipa Tuftan koja je susret završila s double-double učinkom – 16 koševa i 11 skokova.

Treći zadnji dan natjecanja započeo je uvjerljivom pobjedom nad talijanskom ekipom koja ni u jednom segmentu nije mogla parirati našoj selekciji. Do pobjede rezultatom 113-20 našu su selekciju vodile Tuftan s 22 koša te Hitrec s 21 koševa. To je bilo samo zagrijavanje za bitku za treće mjesto gdje ih je ponovno čekao njemački Schwabach željan osvete. Izgledalo je u prvoj četvrtini da nas čeka napeta utakmica (11-9), ali druga četvrtina nam je pokazala da to neće biti slučaj. Razigrale su se naše na obje strane parketa što se odmah odrazilo na rezultat koji je na poluvremenu glasio (27-14). Drugo poluvrijeme prošlo je isto u znaku Rijeke te je slavlje napokon moglo započeti. Opet je odlična bila Hitrec s 17 koševa dok su joj odlično asistirale i Bičanić (12 koševa) te Tuftan (9 koševa).

U svakom slučaju, odlično proveden vikend u Sloveniji!