Potop Karlovca protiv Sonik Puntamike

Još jedan predstavnik regije Zapad se pozdravio s Kupom Krešimira Ćosića.

Od prvoga zvižduka se već moglo nagađati o šansama Karlovca koji je u Jazine došao bez Kraljića i Legovića. Međutim, nitko nije očekivao ovakav potop od strane Puntamike koja je lakoćom došla do pobjede rezultatom 91-67. Od samoga početka se nametnuo domaćin koji susret otvara furiozno (12-4). Gosti se nakratko vraćaju (12-9), ali onda na pogon Palčića i Uzelca Sonik radi seriju 11-5 i na kratki odmor odlazi s +9, 23-14. Druga četvrtina bila je preslika prve, jedina razlika je bila u tome što je Puntamika zabila koš više (47-28). Tu je priči bio kraj za goste koji jednostavno nisu mogli parirati Soniku koji s ovakvom momčadi zasigurno ne pripada najnižem razredu hrvatske košarke.

Na žalost po Karlovčane, domaćini nisu u nijednom trenutku usporili u drugome poluvremenu što je rezultiralo s konačnih -22, 91-69.

Poznata imena su bila najbolja kod Sonik Puntamike – Dino Palčić je susret završio s 20 koševa, dok je Ceranja pridodao još 22 koša. Kod Karlovca su najbolji bili Mileta (24 koša) te Češković (22 koša).

Sonik-Puntamika – Šanac Karlovac 91:69 (23:14, 24:14, 23:16, 21:25)

Sonik: Ceranja 22 (8sk), Knežević 3, Palčić 20 (6sk, 6as), Pešut 14, Marčev 8 (10sk), Lukić 2, Uzelac 12, Mavra, Šoša, Gardijan, Marcelić 2, Jurjević 8.
Šanac: Češković 22, Panjević, Mileta 24 (11sk), Tomić, Josipović 11, Lipak 3, Požar 6, Mataković 3, Manjerović, Ćosić.

Photo by: KK Sonik Puntamika