Podravac nadvisio Pulu u zaostaloj utakmici kvalifikacijske lige

Jučer se u Virju odigrao zaostali susret 13.kola kvalifikacijske lige u kojem je Podravac ugostio Pulu 1981 te joj nakon poraza na Pattinaggiu nanio još jedan, rezultatom 80:71.

Start utakmice je bio nešto bolji za Pulu koja nakon 5 i pol minuta ima vodstvo 13:9. Nisu dopustili Puljani da im domaći zaprijete do kraja prve dionice pa je nakon prvih 10 minuta 21:18 za goste. A dobro je ekipa Dalibora Mezulića krenula i u nastavak te poenima Marina Đuguma i Fabija Gržinića došla i na +8. No uporni domaćini na krilima Krajinovića do kraja poluvremena uspijevaju preokrenuti rezultat na svoju stranu te s košem prednosti (36:34) odlaze na predah.

Iako je početkom drugog dijela to bio susret s puno izmjena vodstva, Podravac odjednom odlazi na seriju 12-0 i prvi put stvara dvoznamenkastu prednost. No Puljani isto tako naglo odgovaraju te s 8-0 serijom dolaze na -3 uoči posljednje dionice. U njoj je Pula u 34.minuti ponovno preuzela vodstvo(61:59) nakon trice Nina Daske. Međutim, tim domaćih zabija 7 poena zaredom te je nakon tri minute +5 prednost na njihovoj strani. Dasko i Nereo Gržinić slobodnim bacanjima dovode Pulu na -1, no onda se ključnim pokazao okršaj braća. Dok braća Gržinić nisu uspjela realizirati tri napada zaredom, domaća braća Zadravec svojim su pogotcima prelomili utakmicu, doveli svoje na +9 i do nove pobjede nad Pulom.

Prva imena Pule bili su Ante Božić s 18 poena i 7 skokova te Nereo Gržinić s 18 poena i 5 skokova. 14 poena dodao je još Marin Đugum. Stefan Zadravec bio je briljantan u redovima Podravca s 29 poena, 8 skokova i 5 asistencija.

Podravac-Pula 1981 80:71( 18-21, 18-13, 19-18, 25-19)

Podravac: Ferenčević 0, Zadravec 29, Zadravec 4, Šiprak 2, Matoić -, Hrženjak 0, Balatinec -, Kenđelić 14, Šestak 16, Baruškin 0, Nikolić 2, Krajinović 13.

Pula 1981: Zvijerac -, N.Gržinić 18, Antić -, F.Gržinić 5, Percan 0, Božić 18, Ferenčić 6, Dasko 10, Travica -, Đugum

Photo by: KK Pula 1981 FB