Paštar presudio Opatiji, Pribanić Cresu

Juniori Kraljevice i Cresa izašli su kao pobjednici iz zaostalih susreta PGŽ lige.

Kraljevica je bez imalo muke došla do pobjede nad Opatijom 46-69. Domaćin se dobro držao u prvoj dionici igre (9-15, ali tada je na red došla druga četvrtina u kojoj je Kraljevica pokazala svu raskoš svoga talenta. Na krilima Vrankovića i Paštara, Kraljevica je do odmora izgradila prednost od +12. Opatija je u drugo poluvrijeme ušla s nadom da će nadoknaditi prednost, ali na njihovu žalost Kraljevica je nastavila u istom ritmu te je uspjela prije zadnje četvrtine riješiti pitanje pobjednika.

Briljirao je Paštar s 28 koševa, dok mu je odlično asistirao Vranković s 20 koševa. Kod Opatije se istaknuo Glavan s 14 koševa.

Zamet je bio uvjerljiviji protiv Cresa, kojeg je nadigrao s rezultatom 103-75. Cresani su se dobro držali protiv raspucanih Zamećana, koji su na poluvremenu imali +9. Međutim, Cres u nastavku susreta nije mogao više pratiti raspoložene Zamećane, koji su nastavili sa svojom kanonadom sve do zadnje sekunde susreta, što je rezultiralo sa čak 103 koša. Najbolji strijelac Zameta je bio Pribanić s 30 koševa, dok je kod Cresa Pranjić ubacio 27 koševa.

Opatija – Kraljevica 46-69 (9-15, 12-18, 8-15, 17-21)

Opatija: Glavan 14, Šunić 6, Sablić 10, Finderle 4, Semialjac 2, Vengust, Medved, Brajan, Mandić 6, Šarunić 4.
Kraljevica: Mitić 4, Vranković 20, Aleksić 1, Šupuković 1, Kalac 8, Carletto 7, Paštar 28, Čenanović.

Zamet – Cres 103-75 (18-17, 31-23. 27-17, 25-18)

Zamet: Pribanić 30, Gjukić 19, Lisac 3, Mlinar, Kordić 13, Luke-Vrbanić 6, Paro 20, Longin 6, Dupski 2, Hurem 4
Cres: D. Salković 1, Utmar 18, Damijanjević 10, Nađ 17, Sabranović, B. Salković 2, Lovrenčić, Filipas, Pranjić 27