Ohrid nadigrao Ribolu, Zagreb osvojio treće mjesto u Sloveniji

Više poraza nego pobjeda ovoga puta imamo za vas.

Ribola Kaštela nije uspjela nadvisiti Ohrid te je morala priznati novi poraz rezultatom 75-76. Cijela utakmica je bilo izrazito napeta. Nijedna ekipa se nije mogla odvojiti na veću prednost. Nakon prvoga poluvremena su Kaštelani imali minimalnih +2 (39-37) kojih su Makedonci prebrisali već u sljedećoj dionici igre (52-57). Uspjela je Ribola u zadnjoj četvrtini opet ući u egal s gostima, ali na njenu žalost su košarkaši Ohrida bili sretniji i spretniji u samoj završnici susreta. Najbolji domaći košarkaš je bio Roko Galić s 19 koševa, dok je kod gostiju Barry ubacio čak 25 koševa.

Košarkaši Zagreba osvojili su treće mjesto na pripremnome turniru “Pokal Karavank” u Kranju. Ždrijeb im je prvo u polufinalu turnira namijenio Zlatorog koji je ponajviše zahvaljujući drugome poluvremenu odnio uvjerljivu pobjedu rezultatom 93-78. Jusupovi košarkaši odlično su parirali suparniku u prvome poluvremenu (42-42), ali u drugome poluvremenu je nestalo snage i koncentracije te je Zlatorog tako uspio odjuriti do pobjede. Vodiškar je s 21 košem bio najbolji igrač Slovenaca dok je kod Zagrepčana standardno najbolji bio Junaković s 25 koševa.

Poraz je tako Zagrepčane odveo u borbu za treće mjesto gdje ih je dočekao domaćin, Triglav. Ovoga puta je Zagreb imao više goriva u spremniku za drugo poluvrijeme te je tako nakon izjednačene prve dvije četvrtine (37-38) uspio uzeti konce igre u svoje ruke te na krilima Junakovića i Prolete doći do velike pobjede rezultatom 83-72. Martin Junaković je opet susret završio s 25 koševa, dok je kod domaćina Markovič ubacio 22 koša.

Ribola Kaštela – Ohrid 75:76 (16:16; 23:21; 13:20; 23:19)

Ribola Kaštela: Matić 6, Došen 12, Karanušić 2, Galić 19, Rhymes 13, Vidović, Živković 3, Šipić 5, Pruže 3, Mandić 10, Percan 2. Trener: Luka Žitko
Ohrid: Doneski 3, Cogo, Conkov 7, Stojanoski, Miller 15, Zafirov, Janeski 7, Gligorijević 3, Thomas 12, Mihajlovski 4, Barry 25, Bojoski. Trener: Petar Čočoroski

Zlatorog – Zagreb 93:78 (27:25, 15:17, 22:29, 29:7)

Zlatorog: Durnik 18, Barič 9, Ledl 2, Polunak 4, Kusovac, Zadnik 2, Lapornik 17, Grdadolnik 14, Milkovič 6, Vodiškar 21. Trener: A.Pipan
Zagreb: Ogrizović 2, Junaković 25, Rado 5, Buovac 10, Palokaj 2, Macner 6, Šango 12, Čar, Proleta 16. Trener: D.Jusup

Triglav – Zagreb 72:83 (21:20, 17:17, 19:23, 15:23)

Triglav: Bešter 14, Zdolšek 14, Vojičić, Vravnik 11, Polajnar 2, Lotrič 3, Markovič 22, Nograšek 2, Kuralt 2, Žun, Kern, Smrekar 2. Trener: T.Fartek
Zagreb: Ogrizović, Junaković 29, Rado 2, Buovac 5, Palokaj 5, Macner 5, Šango 37, Čar, Proleta. Trener: D.Jusup