Novi poraz Analitičara na pripremama, Jazine srušile Ohrid

Nema odmora za naše premijerligaše.

Zlatorog je nanio novi poraz Hermes Analitici. Nakon što je u prvoj utakmici Zlatorog odnio pobjedu s tijesnih 79-74, ovoga puta je slovenski predstavnik uzeo pobjdu sa sigurnih 77-65. Kako KSZ javlja, sam zapisnik se nije vodio od samoga početka te zbog toga nema liste strijelaca. Međutim, zna se da je na poluvremenu rezultat glasio 46-40 te da je sve odlučeno u sljedećoj četvrtini koju je Zlatorog dobio s 20-10. Kod Hermesa su se istaknuli u drugome poluvremenu Hrvoje Garafolić te Marko Raič.

Jazine su na domaćem terenu uspjele nadigrati A-2 ABA ligaša, Ohrid, rezultatom 79-71. Trener Neven Plantak nije mogao računati na usluge Jurice, Fodora i Gulama, ali ostatak momčadi uspješno je sakrio njihov izostanak s utakmice. Pridošli Amerikanci su se istakli – Wood je susret završio s 18 koševa, dok je Alston ubacio pola koša manje (17 koševa). Novopridošli Jurjević odigrao je odlično u svojem debiju te je susret završio s 14 koševa. Sljedeća pripremni ispit Jazinama slijedi za tri dana kada će u Splitu odmjeriti snage s KK Diplomcem.

Photo by: Hermes Analitica FB