Nova pobjeda Zaboka na pripremama

Čini se da su Zabočani dosegnuli optimalnu formu pred sam početak sezone.

Nakon što su uspjeli osvojiti memorijalni turnir “Ivan Goluban – Katran”, Zabok je nastavio u pobjedničkom ritmu. Ovoga puta se na njhovom putu našao Rudeš koji je pretrpio težak poraz rezultatom 87-61. Rudeš je jedino zagorskom premijerligašu uspio parirati u prvoj četvrtini, ali izabranici trenera Perinčića su već u drugoj dionici igre odjurili na dvoznamenkastu prednost (46-34). Treća četvrtina samo je potvrdila smjer u kojem se utakmica kretala s obzirom da je Zabok došao do ogromnih +26 kojih je uspio zadržati do kraja susreta.

Ivan Perinčić u ovome je susretu dao priliku igračima iz sjene da se dokažu što je najbolje iskoristio novopridošli Tomislav Gabrić koji je susrte završio s 9 koševa i 10 skokova. Standardno je dobar bio Črnjević koji je ubacio 14 koševa, dok je Smajlagić pokazao isto da će biti od velike pomoći (12 koševa) Kod Rudeša se istaknuo Radman s 14 postignuth koševa.

Zabok – Rudeš 87:61 (20:18, 26:16, 25:11, 16:16)

Zabok: Martinko, Gabrić 9, Kapusta 8, Kalpić 9, Smajlagić 12, Vlaić 10, Črnjević 14, Ćutuk 7, Vučić 9, Tuđen 3, Jambrović 6
Rudeš: Radman 14, Zebić 7, Jurić, Ivanković 5, Galić 8, Štirjan 6, Kučan, Nakić-Vojnović 7, Cvitković 3, Ljubičić 4, Meštrović 6