Nesretni Juventus nanio Ciboni četvrti europski poraz

cibona-logo-default-vijest1Cibona se nije proslavila u petom kolu Lige Prvaka, gdje je doživjela svoj četvrti poraz, ovoga puta od litavskog Juventusa Utene, 104-82.

Dražen Mulaomerović nije mogao računati na Žižića, Joksimovića i Rozića u ovoj utakmici. Bez svojih udarnih snaga, Ciboni je trebala odlična utakmica od cijele momčadi, koju nažalost nije dobila. Jedino vodstvo su imali na početku utakmice (5-4), da bi onda Litavci uzeli stvari u svoje ruke. Serijom 16-3 su jasno pokazali u kojem smjeru će ova utakmica ići. Reynolds je pokušao na početku druge četvrtine povesti Cibonu u ravnopravnu borbu s Juventusom, ali nije imao raspoložene suigrače. Litavska momčad je na poluvremenu već imala +18 (53-35). Drugo poluvrijeme je bila čista formalnost za košarkaše Juventusa, koji  su došli u jednom trenutku do +26. Cibona je do kraja susreta uspjela doći do -22.

Scottie Reynolds je zabio 27 poena za Cibonu i dodao četiri skoka i sedam asistencija (val. 23), 16 poena (5sk, 4as) dodao je Željko Šakić, a listu dvoznamenkastih igrača gostiju zaključuju Andrija Čorić (14p, 3sk), Nik Slavica (13p, 6sk) i Emir Sulejmanović(13p, 6sk).

Aaron Best (20p, 5sk, 4as) i Jamar Diggs (19p, 8sk, 6as) bili su najefikasniji u pobjedničkoj momčadi.