Nema sreće po Puležane: Jedan poraz za Istrauni, jedan za Pulu 1981

Pula 1981 te Istrauni nisu uspjeli upisati pobjedu u novome kolu Prve lige.

Nova godina, stara Pula 1981. Teško je išta suvislije reći nakon još jednog pretrpljenog poraza, ovoga puta od starog znanca iz regije Zapad, Karlovca. Šanac je rutinski uzeo pobjedu rezultatom 64-75. U prvoj četvrtini je Pula 1981 izgledala spremnom za povratak u pobjedničke vode te je diktirala tempo igre Karlovcu, ali (uvijek postoji ali) Karlovac se na pogon Milete vratio prvo u egal, a potom i uzeo vodstvo pred kraj četvrtine (15-19). Opet, tu nije bio kraj nadanja Pule. Domaćin se hrabro borio što je rezultiralo konstantnim izmjenama vodstva. Karlovac se nikako nije mogao otresti mladih Puležana koji su itekako grizli (36-39).

Treća četvrtina prošla je u sličnom tonu, a potom je na red došla zadnja četvrtina u kojoj su po Pulu došle dječje bolesti koje su omogućile raspoloženom Karlovcu da napravi seriju 2-15 te utakmicu privede rutinski kraju.

Kraljić je susret završio s 18 koševa za Karlovac, dok je za Pulu duet Anderson – Blažević kombinirao za 32 koša.

Pula 1981 – Šanac Karlovac 64:75 (15:19, 21:20, 20:19, 8:17)

Pula: Kondić, Perdija 11, Anderson 16, Rakić 12, Dojkić 9 (14 sk), Ivanek, Blažević 16, Božić, Zvijerac, Miličević.
Šanac: Panjević 9, Mileta 16 (10 sk), Kraljić 18, Češković 12, Josipović 13, Požar 7, Škrtić, Mataković, Beber, Ćosić.

S druge strane Istrauni je pokazao zube Podravcu, ali ga nije uspio ugristi. Tako je košarkaški klub iz Virja u napetoj završnici uzeo pobjedu rezultatom 92-97. Ne bi pogriješili kada bi reklki da je Istrauni pobjede koštalo katastrofalno prvo poluvrijeme u kojem su si dopustili da ih igrači Podravca nadigraju te da ujedno ostave na velikih i bolnih -13 (32-45). U drugome poluvremenu je Istrauni ipak pokazao da ima puls na obje strane terena te je napokon počeo ubacivati svoju kvotu koševa što mu je i donijelo vodstvo nakon treće četvrtine (62-61). Međutim, sreća neće uvijek počastiti one koji je izazovu te je pobjeda ipak u zadnjoj četvrtini pripala Podravcu koji se na vrijeme probudio iz nokauta u trećoj četvrtini zahvaljujući braći Zadravec.

Milekić je odlično iskoristio svih 40 minuta kojih je proveo na parketu te je susret završio s 28 koševa, dok je kod Podravac Stefan Zadravec ubacio koš manje – 27 koševa.

Istrauni – Podravac 92:97 (16:21, 16:24, 39:24 21:28)

Istrauni: Šljuka 2, Šamija 17, Andabaka 19, Milekić 28, Milivojević 5, Šimović 21, Bilalović, Brzica, Ivis, Ćosić
Podravac: Šiprak 20, Katavić 16, S. Zadravec 27, Šestak 18, J. Zadravec 11, Maslić, Kodba 1, Vedriš 2, Križić, Balatinec 2, Cestar