NBA finale: Warriorsi slomili Cavse u završnici i došli na korak do naslova

Cleveland je u svojoj dvorani dočekao Golden State u trećoj utakmici NBA finala s nadom da može smanjiti na 1-2 u seriji, ali Warriorsi su ovaj put u napetijem ogledu ponovno slavili(118:113), došli do 15-0 omjera u playoffu i najbitnije, s vodstvom 3-0 samo su jednu pobjedu udaljeni od naslova prvaka lige.

Obje ekipe raspucano su ušle u utakmicu, a posebno su raspoloženi bili LeBron James(15 poena u prvoj) i Klay Thompson(16 poena u prvoj). Iako se većinu vremena početne dionice provelo u egalu, čim je James izašao iz igre Cavsi se raspadaju i Warriorsi dolaze do 39:32 vodstva nakon prvih 12 minuta. S obzirom na važnost utakmice, ne čudi čvršća, ali i nervoznija druga dionica gdje je Golden State ipak imao stalnu inicijativu pa je i na odmor otišao s prednošću 67:61.

Pause for the cause: Cijela Quicken Loans Arena utihnula je kad se LeBron James našao na parketu nakon sudara sa suigračem Tristanom Thompsonom. Nasreću, čeličnom LeBronu nije na kraju bilo ništa pa će video i situacija ostati inspiracija za brojne memeove.

Nakon malo klimavog starta, Cavsi u trećoj dionici dolaze i do vodstva, što im je bilo tek prvo u NBA finalu izvan prve dionice igre. Kada su došli do vodstva u kasnijoj fazi utakmice, uporni Cavaliersi sada ga nisu htjeli ni predati te s +5 prednosti domaćih idemo u zadnji dio ogleda. Tako smo konačno ušli u prvu napetiju završnicu velikog finala – ni jedna druga strana ne posustaje u napadu i hustleu dok smo se približavali kraju susreta. Ipak je Cleveland imao inicijativu većinu vremena, no u zadnjoj minuti Kevin Durant pogađa tricu za vodstvo Warriorsa i poslije slobodna bacanja da bi doveo svoju ekipu na +3. A onda potez utakmice pripada Andreu Iguodali koji 15-ak sekundi prije kraja krade loptu Jamesu te Warriorsi rješavaju sve sa slobodnih bacanja. Cleveland je zaista imao veliku šansu doći do slavlja, ali sve je prokockao u zadnje 3 minute kada nisu uspjeli zabiti niti jedan poen.

Sjajan je bio učinak velike trojke Warriorsa. Kevin Durant imao je 31 poen i 8 skokova u pobjedi Warriorsa, a Klay Thompson bio je isto fantastičan s 30 poena od čega 6 trica. Steph Curry dodao je pak 26 poena i 13 skokova u slavlju. LeBron James imao je 39 poena, 11 skokova i 9 asistencija dok je Kyrie Irving zabio 38 poena, ali ništa od toga na kraju nije pomoglo Cavsima.

Četvrta utakmica igra se u petak, također u Clevelandu.