NBA finale: Warriorsi razbili Cavse te uzeli početno vodstvo

Došlo je vrijeme i za veliko NBA finale, treći zaredom okršaj Golden State Warriorsa i Cleveland Cavaliersa. Prva utakmica u Oaklandu bila je napeta samo u prvom dijelu, dok su u drugom Warriorsi iskoristili slab dan svojih rivala te došli do 1-0 vodstva u seriji.

Nitko se nije uspio odlijepiti na pomalo nervoznom otvaranju susreta, ali zato su nam i jedni i drugi pružili atraktivna zakucavanja na samom startu. Tricom Andrea Iguodale sa zvukom sirene Warriorsi odnose 35:30 vodstvo u drugu dionicu. Brojne greške Cavsa u napadu i njihova nemoć u obrani omogućili su Warriorsima da bez previše muku dođu na svoju prvu dvoznamenkastu prednost u 19. minuti, a domaći na kraju odlaze s 60:52 na predah vođeni s 23 poena Kevina Duranta.

Pause for the cause: Napravljeno je puno odličnih najava uoči nastavka finalne trilogije Cavsa i Warriorsa, a evo jedne od njih.

Problemi za Cavse se nastavljaju, ali u trećoj dionici njihovi suparnici su nemilosrdni. Kao da Durant nije bio dovoljan, Steph Curry u nastavku ubacuje u brzinu više te vođeni njegovim pogocima Ratnici rade 13-0 seriju i tako dolaze do velikih +21 brzo u drugom dijelu. Gostujući pokušaji smanjivanja razlika nisu previše rađali plodom te Golden State s istom prednosti(93:72) ulaze u posljednjih 12 minuta. Cleveland nikako nije uspijevao povezati svoju igru što je naravno omogućilo Warriorsima da na kraju opušteno došetaju do pobjede rezultatom 113:90.

Kevin Durant završio je utakmicu s 38 poena, 8 skokova i 8 asistencija, dok mu je Steph Curry asistirao s 28 poena i 10 asista. LeBron James imao je 28 poena, 15 skokova i 8 asistencija, ali i 8 izgubljenih lopti. Cavsi su ih ukupno imali 20 naprema samo 4 Golden Statea.

Druga utakmica na rasporedu je u noći s nedjelje na ponedjeljak u 2 sata po hrvatskom vremenu.