NBA finale: Nevjerojatni Durant i Curry vodili Warriorse do 2-0 vodstva

Nakon što su Warriorsi prohujali svojom Oracle Arenom protiv Cavsa u prvoj utakmici NBA finala, noćas je na redu bio drugi susret, također u Oaklandu. Sličan scenarij kao i u prvom susretu – izjednačeno u prvom dijelu, ali u drugom su Warriorsi pregazili Cavse i slavljem 132:113 poveli 2-0 u finalu.

Iako su nešto lošije ušli u ogled, Warriorsi su brzo uspostavili inicijativu te Cavsi nisu imali previše rješenja za njihov odličan protok lopte, ali i za Stepha Curryja koji je izborio i realizirao 10 slobodnih bacanja u prvoj dionici koja završava 40:34 za domaće. Cleveland je spašavala vizija i gospodaranje u reketu LeBrona te dobar napadački učinak Kevina Lovea koji su onemogućavali da se Warriorsi odvoje. Na poluvremenu je 67:64 za Golden State.

Pause for the cause: Najveća vijest uoči susreta bio je povratak Stevea Kerra na klupu Warriorsa nakon što je zbog problema s leđima propustio 11 posljednjih playoff utakmica, a naravno da je to izazvalo oduševljenje navijača u dvorani.

U nastavku Warriorsi opet kreću u jakom ritmu, a nakon što je Curry poveo LeBrona na ples, došli su i na +10. Nisu naravno tek tako odustajali Cavaliersi, ali njihov napad najednom staje te su u trećoj dionici gotovo 4 minute bez pogotka što domaći koriste da otiđu s 102:88 u zadnjih 12 minuta. A u posljednjoj četvrtini? Tek tamo Ratnici nemaju razumijevanja za probleme suparnika te Curry, Durant i Thompson na obje strane terena uništavaju Cavse koji ne znaju što ih je snašlo – 6 minuta prije kraja Warriorsi vode 121:99 i tu je priča bila riješena. Golden State je sada tako došao do 14 uzastopnih pobjeda u jednom playoffu, postignuće koje nitko dosada nije napravio.

Steph Curry ubilježio je triple-double učinak od 32 poena, 10 skokova i 11 asistencija, ali još bolji je bio Kevin Durant s 33 poena, 13 skokova, 6 asistencija i 5 blokada, a pri tome šutirajući 60 % iz igre. Nije pomoglo, ali triple-double imao je i LeBron James 29 poena, 11 skokova i 14 asistencija pa su on i Curry postali prvi dvojac koji je imao takav učinak u utakmici NBA finala. Kevin Love završio je utakmicu s 27 poena i 7 skokova.

Treća utakmica igra se u srijedu u Clevelandu. 2-0 zaostatak uspjele su nadoknaditi tek četiri momčadi u NBA finalu, no jedna njih upravo je Clevaland koji se u istoj takvoj situaciji našao i prošle godine kad je došao do naslova.