NBA finale: Cavsi došli do prve pobjede i (zasad) spriječili predaju titule

U četvrtom susretu NBA finala Golden State ušao je sa šansom da osigura naslov prvaka, ali Cleveland je konačno odigrao na pravi način i u napadački bogatoj, ali i nervoznoj(7 tehničkih) utakmici smanjio na 1-3 u seriji i nanio prvi poraz Warriorsima u playoffu.

Cleveland je na početku pokazao da ne želi biti pometen te je imao furiozan, 27-11 start u susret. Iako su Warriorsi pokrenuli svoj napad s vremenom, Cavsi su održavali svoju prednost zahvaljući čak 22 izborenih slobodnih bacanja(14 pogođenih) te 7 trica zbog kojih su došli do nevjerojatnih 49 poena u prvoj dionici i +15 prednosti uoči nastavka. A u nastavku je Cavsima jednostavno i dalje bio dan – pogađali su moguće i nemoguće, pa i trice s 10 metara, a Kyrie Irving se šetao obranom gostiju i radio čuda s loptom. Nevjerojatnih 86:68 za domaće na poluvremenu i da, Cavsi su srušili rekord po poenima u poluvremenu NBA finala, ali uspjelo je to i objema ekipama po ukupnom broja poena u prvom dijelu.

Pause for the cause: Uvijek je zanimljivo za poslušati što u televizijskom eteru za reći ima legendarni Charles Barkley. Tako se uoči četvrte utakmice osvrnuo na šanse raznih košarkaških timova, realnih i manje realnih, protiv Golden Statea.

Drugi dio je krenuo vatreno i uz puno prekršaja, a uznemirile su se strasti i između Duranta i Jamesa. Zatim je Draymond Green dobio drugu, isključujuću, tehničku pogrešku, ali odjednom je ispalo da je njegova prva tehnička pripisana treneru Kerru što je izazvalo pomutnju na terenu. Koliko su se stvari zakuhale nakon silne fizičke igre, govori i to da su krenule prepirke između igrača Warriorsa i navijača od kojih je jedan i izveden iz dvorane. Sve to usporilo je utakmicu, ali nije nikako zaustavilo Cavalierse koji su s 115:96 otišli u zadnju dionicu. Tamo su se Warriorsi vratili na -13 na početku, ali dalje nije išlo protiv raspoloženijih Cavsa koji su ubacili za finale rekordne 24 trice te projurili do kraja i slavili s 137:116.

Kyrie Irving imao je 40 poena i 7 skokova u pobjedi Cavsa, dok je LeBron James zabilježio novi triple double (31 poen, 10 skokova i 11 asistencija) što mu je rekordni deveti u NBA finalima. Kevin Durant bio je opet sjajan s 35 poena, ali nije bilo dovoljno da momčad odvede do titule već noćas.

Peta utakmica igra se u ponedjeljak, a serija ponovno seli u Oakland.

Photo by: youtube.com