Monstruozni duet Pranjić-Utmar donio pobjedu Cresu

Odlično izdanje dueta Pranjić-Utmar zasjenila teška ozljeda Dine Salkovića.

Odličnu utakmicu su nam priredili juniori Ri basketa i Cresa ovoga vikenda u sklopu županijske juniorske lige. Prva četvrtina pripala je Ri basketu (22-17), ali već se koncem druge četvrtine Cres našao u egalu s domaćinom (45-45). Nastavili su Cresani s odličnom igrom u drugome poluvremenu što im je krajem treće četvrtine donijelo +3 na semaforu (67-70). U zadnjoj dionici kada su sve karte bile bačene na stol, Cres se pokazao kao bolja momčad te je tako i zasluženo odjurio do konačne pobjede rezultatom 81-93.

Nažalost, cijelu ovu košarkašku predstavu je zasjenila teška ozljeda noge Dine Salkovića koji je završio u bolnici gdje se sada oporavlja te mu mi ovim putem želimo što brži oporavak i povratak u naše tekstove te na košarkaške terene.

Za Cres us jednostavno briljirala dva imena – Pranjić i Utmar. Prvi je susret završio s 39 koševa, dok je drugi ubacio sedam koševa manje, 32. Kod Ri basketa je standardno najbolji bio Baćac-Simper s 23 koša.

Ri basket – Cres 81-93 (22-17, 23-28, 22-25, 14-23)

Ri basket: Marković 9, V. Smojver 15, Obradović 2, Matejčić, Marijančević, A. Mohorić 7, T. Mohorić 7, Baćac-Simper 23, Baić 4, Glavan 6, J. Smojver 8
Cres: Utmar 32, Pranjić39, Blažević, D. Salković 3, B. Salković 2, Damijanjević 10, Kaštelan 3, Filipas 4