Mladi Kastavci osvojili predkadetski turnir u Puli

14563414_1227929560613393_3938124896450774809_nOve subote, igrao se predkadetski turnir u Puli, u Dvorani Stoja, gdje su nastupile momčadi Stoje, Poreča, Kastva i Ghia Staffa. Nakon napete završnice, kao konačni pobjednici su izašli košarkaši Kastva!

Turnir su otvorile mlade nade Stoje i Poreča. Prvo poluvrijeme je bilo izjednačeno, ali su Porečani bili spretniji te su na odmor otišli s +4. Drugo poluvrijeme ponudilo je sasvim drugu priču. Predkadeti Poreča ušli su furiozno u treću četvrtinu i nisu se više okretali nazad. Puležani nisu imali odgovor na njih te su morali priznati poraz, 41-63. Grubica s 28 koševa bio je najzaslužniji za ulazak Poreča u finale. Kod Stoje, najviše su se istaknuli Turić s 10 i Pavletić s 9 koševa.

Drugi polufinalni dvoboj igrali su Kastavci protiv svojih vršnjaka iz Pazina. Mlade nade Kastva predvođene Banašinom (17 koševa) imale su inicijativu u svojim rukama kroz tri četvrtine, ali u zadnjoj dionici utakmice košarkaši Ghia Staffa su se probudili te krenuli u napad. Na njihovu žalost i opće veselje Kastva, razlika je bila prevelika za nadoknaditi, te su Kastavci u finale ušli s pobjedom 66:59. Osim Banašina, u redovima Kastva istaknuo se i Ivanić s 13 koševa. Kod Ghia Staffa najbolji je bio Belina s 18 koševa.

Bitka za treće mjesto uvijek je nudila neizvjesne utakmice. No, ovoga puta košarkaši Stoje napravili su iznimku. Iskoristili su loš napadački dan Ghia Staffa, te su već u prvoj četvrtini napravili velikih +11. Do kraja utakmice prednost je samo rasla te je konačni rezultat glasio uvjerljivih 64:38 za Stoju. Najraspoloženiji u redovima Stoje je bio Kostešić sa 16 ubačenih koševa.

Na kraju je došlo i vrijeme za finale. Spektakl koji je opravdao sva očekivanja. Prvo poluvrijeme je opet bilo izjednačeno, gdje su Porečani ipak uspjeli otići na odmor s košem prednošću, 29-28. Kastavci su ipak imali druge planove te su drugo poluvrijeme otvorili odličnom obranom, koja je okrenula rezultat u njihovu korist. U zadnjoj četvrtini Porečani su dali svoje zadnje atome energije za pobjedu, ali Kastavci su se uspjeli oduprijeti svim njihovim napadima. S rezultatom 64-57 na semaforu, slavlje Kastva je moglo započeti.

MVP-em turnira proglašen je Leon Banašin, dok je za najboljeg strijelca nagradu dobio Jelušić, koji je turnir završio s 31 postignutim košem.

Čestitke organizatorima, ekipama i naravno, posebne čestitke pobjednicima!

Stoja : Poreč 41:63 (11:11) (12:16) (8:23) (10:13)
Stoja: Kostešić 8, Mihajlović, Percan 4, Turić 10, Jakara 2, Brkić, Pavletić 9, Brajković, Blažević 2, Travalja 2, Šimac 4, Cibralić. Trener:Ferlatti Branko
Poreč: Grubica 28, Pačarić 7, Rubil 9, Bilić 8, Benković 11, Vivoda. Trener:Bilić D.

Ghia Staff : Kastav 59:66 (12:16) (15:16) (9:18) (23:16)
Ghia Staff: Udovičić 7(1), Rabac 2, Tomičić 12, Fonović 2, Oplanić 8(2), Draguzet 4, Ferenčić 2, Ivančić 2, Selar, Dušković 2, Guštin, Belina 18(1). Trener:Ferenčić N.
Kastav: Bezić 12, Šoškić 9, Banašin 17(3), Jelušić 12, Pustahija 3(1), Bumbak, Pešut, Marini, Ivanić 13(2). Trener:Klapan

Susret za 3.mjesto: Stoja : Ghia Staff 64:38 (16:5; 15:15; 17:8; 16:10)
Stoja: Kostešić 16, Mihajlović, Percan 6, Turić 7(1), Jakara 2, Brkić 8, Pavletić 16(2), Brajković, Blažević, Travalja, Šimac 9, Cibralić.

Finale: Poreč : Kastav 57:64 (15:15) (14:13) (10:19) (18:17)
Poreč: Grubica 15, Pačarić 4, Rubil 14, Bilić 12, Benković 10, Vivoda 2.
Kastav: Bezić 16, Šoškić 5, Banašin 14, Jelušić 19, Pustahija 2, Bumbak, Pešut, Marini, Ivanić 8(2).