Mlađi kadeti Kvarnera srušili Crikvenicu za regionalnu titulu

Mlađi kadeti Kvarnera 2010 su ovog vikenda pobjedom protiv Crikvenice osigurali prvo mjesto u regionalnoj mlađe kadetskoj ligi.

Međutim, prvo se trebalo potući s Crikvenicom. Domaćin nije namjeravao skinuti gaće već na samome početku te je dao herojski otpor vršnjacima Kvarnera. S minimalnih +2 uzeli su prvu četvrtinu, ali kadeti Kvarnera, predvođeni ponajviše Rokom Veršićem, vratili su se u egal do poluvremena (39-39). Treća četvrtina nam je ponudila još više truda i borbe s obje strane te se tako u zadnju četvrtinu ušlo s +1 za Crikvenicu, 60-59. Međutim, kad se činilo da će utakmica ostati napetom do samoga kraja, Kvarner je lomi te na krilima Sablića i Veršića uzima pobjedu, koja mu je u kombinaciji s porazom Stoje na Cresu, osigurala prvo mjesto u regionalnoj ligi.

Anton Sablić okitio se titulom strijelca utakmice s postignutih 28 koševa. Roko Veršić je pružio odličnu partiju te je susret završšio s 22 koša. Kod Crikvenice je zasvijetlio Latin s 24 postignuta koša.

Crikvenica – Kvarner 2010 75:89 (21:19, 18:20, 21:20, 15:30)

Crikvenica: Butorac 13, Đipalo 13, Latin 13, Šulentić 8, Tikveša, Blažević, Koščić, Vilušić 4, Car, Tomas 12, Maravić, Svetić 1,

Kvarner 2010: Bart 4, Kovačević 6, Androš, Rota, Sablić 28, Kobašević 7, Veršić 22, Makiš, Rakuljić 9, Matić, Gašparac 13, Marjanović.