Mlađi kadeti Kvarnera 2010 stigli do županijske krune!

Nakon utakmica polufinala, u četvrtak je u dvorani Nafta odigran sam završetak final foura PGŽ lige mlađih kadeta pa smo tako saznali i pobjednika lige, a to je ekipa riječkog Kvarnera 2010.

Prije samog finala odigrana je utakmica za treće mjesto gdje je publika mogla svjedočiti napetom ogledu između vršnjaka Cresa i Kastva. Cres je puno bolje ušao u utakmicu te vodio s 11 razlike nakon prvih 10 minuta, a dvoznamenkastu prednost imali su i pri odlasku na odmor. U nastavku se Kastav budi nadoknađuje zaostatak i ipak unosi dvoboj u tijesnu završnicu. U zadnjoj minuti uslijedila je potpuna drama u kojoj su otočani slali 8 puta Kastavce na liniju slobodnih, ali oni promašuju 7 njih i propuštaju priliku doći do slavlja – Cres odnosi broncu s pobjedom 71:69.

Cres je do pobjede vodio Lovrečić s 19 poena, dok je Šoškić ubacio 20 poena u porazu Kastva.

Nakon toga došlo je vrijeme i za veliko finale točnije riječki derbi između FSV-a i Kvarnera. FSV je bolje ušao u odlučujući ogled te prvu dionicu dobio s 15:12. No gradski rivali iz Kvarnera znali su uzvratiti – osvojili su sljedeću četvrtinu s velikih 17:5 i tako, kasnije će se pokazati, prelomili utakmicu. Iako se ravnopravno nosio s Kvarnerom u drugom dijelu, FSV jednostavno nije našao rješenja da do kraja zaustavi igrače našeg kolumnista Branka Musića koji su na krilima odličnog Antona Sablića došli na kraju do velikog trijumfa rezultatom 59:52. I slavlje je moglo krenuti…

Kvarnerov Sablić je završio utakmicu s 32 poena, dok je Pepelar bio prvi strijelac FSV-a s 18 poena. Poput kadeta FSV-a, mlađi kadeti Kvarnera ovom su pobjedom ujedinili naslove prvaka u regionalnoj i županijskoj ligi, a k tome su završili i među prvih 8 ekipa na prvenstvu Hrvatske.

Utakmica za 3.mjesto:

KASTAV- CRES 69:71 (13:24, 20:19, 17:15, 19:13)

Kastav: Bezić 13, Šoskić 20, Volčanšček 3, Ujević, Banašin 9, Jelušić 15, Pustahija, Marini, Pešut, Turk, Ivanić 9, Butina;

Cres: Sepčić, Blažević 16 (2x3p.), Kaštelan, M. Damijanjević, E. Salković 2, Bosnić 5 (1x3p), Dlačić 6, B. Salković 17, Filipas 6, Lovrečić 19, K. Damijanjević.