Mlađi kadeti Kvarnera 2010 i FSV-a izborili veliko finale PGŽ lige

Sve je spremno za veliku završnicu mlađe kadetske PGŽ lige. Momčadi FSV-a i Kvarnera 2010 pobjedama su nad Cresom i Kastvom osigurali ulaznicu za finale PGŽ lige ovog četvrtka.

Kvarner je dominantno izborio finale pobjedom nad Kastvom rezultatom 61-39. Iako su obje momčadi na samome početku podlegle pritisku polufinala što je rezultiralo promašajima, Kvarner je bio onaj koji je kontrolirao susret. Na krilima svoje odlične obrane uspio je u potpunosti uštopati napad Kastva, koji je zabio samo 15 koševa u prvom poluvremenu (30-15). U drugom poluvremenu je Kvarenr 2010 ubacio u nižu brzinu, ali Kastav ni dalje nije mogao opasnije zaprijetiti Kvarneru te je morao prihvatiti svoju sudbinu i utakmicu za treće mjesto.

Najbolji igrač Kvarnera je bio Anton Sablić koji je susret završio s 22 poena, 12 skokova, 10 osvojenih lopti, 7 asistencija i 5 blokada te je zahvaljujući tim brojkama čak bio počašćen povicima “MVP, MVP, MVP” u pobjedničkoj svlačionici. Kod Kastva je najbolji Banašin s ubačenih 14 koševa.

FSV je priredio malo iznenađenje u drugome polufinalu pobjedom nad Cresom rezultatom 66-55. Cres jednostavno nije imao svoj dan niti u napadu niti u obrani, što je FSV bez razmišljanja iskoristio u svoju korist. Tokom prve tri četvrtine obje momčadi su vodile veliku bitku za svaki koš te je FSV u zadnju četvrtinu ušao sa samo +1, 45-44. Tada se činilo da će Cres napokon preuzeti stvari u svoje ruke te uzeti toliko željeno mjesto u finalu, ali dogodilo se upravo suprotno. FSV se nije uplašio favoriziranoga protivnika te ga je u zadnjoj četvrtini zamrznuo na -10 za konačnih 66-55.

Briljirali su Pepelar i Rajković, koji su zajedno ubacili čak 51 koš (28/23)! Kod Cresa je solidan bio Blažević s 19 ubačenih koševa.

Finale je na rasporedu ovog četvrtka u 19 sati na Nafti.

Kvarner 2010 – Kastav 61:39 (17:5, 13:10, 16:13, 15:11)

Kvarner 2010: Bart 9, Kovačević, Rota, Sablić 22, Veršić 17, Makiš, Rakuljić 4, Gašparac 9, Marjanović.
Kastav: Bezić 11, Šoškić 5, Banašin 13, Jelušić 4, Pustahija, Marini, Pešut, Butina, Ivanić 5

Cres- FSV 55:66 (19:21, 11:15, 14:9, 11:21)

Cres: Sepčić, Budimir, Blažević 16, Kaštelan, Damijanjević, E. Salković, Bosnić 6, Dlačić 5, Salković 8, Filipas 8, Lovrečić 12;
FSV: Pepelar 28, Rajković 23, Čošić 6, Šorić 4, Starčević 2, Ivančević 2, Matić.