Mlađi kadeti Križevaca osvojili turnir Sv. Vid, Bolčić MVP!

Mlađi kadeti Križevaca suvereno su osvojili turnir “Sv. Vid” pobjedom nad FSV-om 50-34.

Krenimo po redu. U A grupi FSV je bio dominantan – bez većih problema je odnio pobjede nad gostujućim ekipama iz Osijeka (55-31) i Čakovca (54-37). Iza njih se uspjelo smjestiti Međimurje koje je u tijesnoj utakmici protiv Vrijednosnica (48-44) uspjelo izboriti utješnu nagradu – borbu za treće mjesto. U B skupini je ključan bio dvoboj između Stoje i Križevaca. Sretniji su iz tog dvoboja izašli mlađi kadeti Križevaca (46-38) koji su tako izborili veliko finale protiv FSV-a. Uzdanice Stoje su se morale zadovoljiti drugim mjestom koje su već ranije osigurali uvjerljivom pobjedom nad Svetim Matejem koji na kraju dana nije uspio otkinuti bodove favoritima.

Završetkom grupne faze moglo je započeti nakon razigravanje. Osječani su uspjeli obraniti svoju pobjedu  od Svetog Mateja. Ključnom se pokazala prva četvrtina u kojoj su Osječani napravili velikih +11 kojih nisu više ispuštali do kraja susreta. Briljirao je Vojedilov s 25 koševa za pobjednike, dok je kod Svetog Mateja njegov ritam pratio Šogolj (22 koša).

Utakmica za treće mjesto je prošla bez drame – Stoja je nadigrala Međimurce rezultatom 72-19. Pavletić je s 20 koševa bio prvi strijelac Stoje.

Nakon tih dvaju susreta došlo je vrijeme i za finale. FSV je bolje ušao u susret te je prvu četvrtinu završio s +6 (6-12). Međutim, njihova prednost se brzo počela topiti u drugoj četvrtini u kojoj su Križevci jednostavno eksplodirali – ostavili su domaćina na samo pet koševa te su na veliki odmor otišli s +8, 25-17. Drugo poluvrijeme proteklo je u potpunoj kontroli Križevaca koji su nastavili graditi stečeno vodstvo. FSV se do kraja susreta nije uspio probiti te je tako morao sportski čestitati sa sirenom Križvcima na zasluženoj pobjedi.

Odličan je bio Šašek s 15 koševa, ali na kraju dana je mladi Bolčić uzeo MVP nagradu doma. Kod FSV-a je odličan bio Ćosić s 10 koševa.