Mlađi kadeti Kostrene, FSV-a II i Crikvenice lakoćom došli do novih bodova u županijskoj ligi

Županijska mlađe kadetska B liga ponudila nam je tri nova susreta proteklih dana.

Kostrena, FSV II i Crikvenica su klubovi koji se mogu pohvaliti novim pobjedama u županijskoj mlađe kadetskoj B ligi. Kostrena je u gostima uspjela dobiti Krk rezultatom 38-52. Ključnom se pokazala treća četvrtina u kojoj je Kostrena uspjela pobjeći na dvoznamenkastu prednost kojom je samo potvrdila činjenicu da je do tada ona bila bolja momčad na terenu (26-41). Odličan je bio tercet Brletić-Mance-Močilac koji je kombinirao za 35 koševa Kostrene, dok je kod Krka Marijan imao 12 koševa.

Druga momčad FSV-a se lako obračunala sa Svetim Matejem koji je tako pretrpio novi poraz rezultatom 50-70. Sve je već bilo jasno nakon prve četvrtine koja je uvjerljivo pripala FSV-u (7-19). U sljedeće dvije dionice igre su košarkaši FSV-a nastavili igrati kao da oni hvataju zaostatak što je pred zadnju četvrtinu rezultiralo time da je Sveti Matej za njima kaskao velikih -31. Međutim, u zadnjoj četvrtini susreta je FSV ubacio u nižu brzinu što je domaćin iskoristio da svoju razliku u konačnici zaokruži na -20. Čošić je sa 16 koševa bo najbolji igrač gostujuće momčadi, dok je kod domaćina Getliher ubacio 22 koša.

Crikvenica je od sviju navedenih pobjednika došla najlakše do bodova. Zamet je pao bez ispaljenog metka rezultatom 41-107. Ovo je bila jedna od onih utakmica u kojima je rezultat jedini potreban sažetak svih događanja na terenu. Đipalo je s 27 koševa predvodio Crikvenicu, dok je kod Zameta Špurej imao 17 koševa.

Krk – Kostrena 38:52 (8:12, 8:9, 10:20,12:11)

Krk: Horvat 2, Bilicki, Malović, Kosić, Babić 10, Perić, Marijan, Čondrić 10, Marijan 12, Blažić 4
Kostrena: Močilac 10, Mance 12, Zvonar, Čeh, Čopić, Brazzoduro, Brletić 13, Ivančić 7, Balen 2, Meixner 8.

Sv. Matej – FSV II 50:70 (7:19, 9:19, 16:25, 18:8)

Sv. Matej: Vuković, Škorić, Mažuran 2, Dilić, Konkela, Tuftan, Sušanj 6, Filičić, Cunjak 2, Rupčić 17, Getliher 22
FSV II: Peulić 9, Zatezalo 13 (1x3p), Šimatović 3, Šorić 4, Čošić 16( 1x3p), Malić 8, Maričić, Ivančević 3, Projić, Gusić 3, Matić 8, Rodin.

Zamet – Crkvenica 41-107 (16-21, 7-28, 6-31, 11-27)

Zamet: Jelenković, Macan, Živković 13, Blaženović, Golubić, Špurej 17, Sterpin 11, Matek
Crikvenica: Latin 14, Šuletić, Koščić 3, Vilušić 16, Badurina 2, Tikveša 2, Đipalo 27, Svetić 24, Butorac 17, Tomas 2