Mlađi kadeti Kastva pobjednici turnira “Križevica” 2016

14330068_1191105017623900_1791676536614760389_n

Nakon napete završnice, osmo izdanje turnira “Križevica” otišlo je u ruke mladih kadeta Kastva, koji su u finalu dobili svoje vršnjake iz FSV-a.

Na turniru, koji se održavao u čast blagdana Križevica, nastupile su momčadi FSV-a, Kastva, Cresa i Srdoča. Mjesto događaja je bila dvorana o.š. “Kozala”. Prvi na teren u 9:00 izašli su mlađi kadeti Srdoča i FSV-a. Prva četvrtina je najavljivala izjednačenu utakmicu, ali u sljedeće tri četvrtine na terenu je bila samo momčad FSV-a. Podatak koji sve govori je da su kadeti Srdoča u te tri četvrtine ukupno zabili 9 koševa. Kadeti Flumena su se na kraju morali zaustaviti na rezultatu 67-15. Najbolji u redovima FSV-a su bili Pepelar i Rakuljić s 12 koševa svaki.

U drugoj utakmici polufinala sastale su se mlade nade Cresa i Kastva. Kastavci su od početka uzeli vodstvo, koje nisu ispuštali. Polagano su radili sve veću razliku nad svojim vršnjacima s Cresa, koji nisu uspjeli u nijednoj četvrtini dobiti mlade Kastavce. Kastav je na kraju predvođen Banašinom ( 16 koševa) uzeo pobjedu s rezultatom 52-44. U redovima Cresa istaknuo se B. Salković s 14 koševa.

Nakon odmora od polufinalnih utakmica, na red je došao susret za treće mjesto između Cresa i Srdoča. Kadeti Srdoča opet su u prvo četvrtini najavili uzbudljivu utakmicu uzevši je tijesno s 14-12, ali na njihovu žalost opet su pali u nastavku utakmice. Cresani su iskoristili njihov pad u igri te uvjerljivo okrenuli rezultat na svoju stranu u nastavku utakmice. Dovoljno je reći da su kadeti Cresa u sljedeće tri četvrtine nadjačali svoje vršnjake s 42-19, za ukupnih 54-44. Najzaslužniji za osvajanje trećeg mjesta su bili B. Salković s 11 koševa i Budimir s 10 koševa.

Zadnji susret na programu je bilo finale između Flumen Sancti Vitia i Kastva. I to kakvo finale. Gledateljima nije bilo teško reći da su mlađi kadeti ostavili najbolje za kraj. Susret su bolje otvorili izabranici Lončara, koji su nadjačali Kastavce u prvoj četvrtini s 20-16. Međutim, vodstvo nije dugo trajalo. Kastavci u drugoj četvrtini su polagano okretali rezultat u svoju korist te otišli na zasluženi odmor s dva razlike, 29-31. Nastavili su u istom tempu u nastavku utakmice te su svoje vodstvo povećali na velikih 10 razlike s sirenom za završetak treće četvrtine. U zadnju četvrtinu kadeti FSV-a ušli su jako, međutim do kraja utakmice nisu uspjeli dostići Kastavce, koji su mogli zasluženo započeti svoje slavlje. Utakmica je završila rezultatom 58-55 za Kastav. Junak Kastva je bio Leon Banašin s 24 koša. U redovima FSV-a najbolji je bio Plješa s 20 koševa.

Za MVP-a turnira zasluženo je proglašen Leon Banašin, koji je vodio Kastav kroz ovaj turnir.

Čestitke svim momčadima za sudjelovanje te se nadamo da će se vratiti i druge godine!

SRDOČI – FSV 15:67

KASTAV – CRES 52:44

za 3. mjesto: CRES – SRDOČI 54:33

za 1. mjesto: FSV – KASTAV 55:58

Konačni poredak: 1. KASTAV 2. FSV 3. CRES 4. SRDOČI

Polufinale I: SRDOČIFSV 15:67 (6:7, 1:17, 5:25, 3:18) Srdoči: Gusić, Šaina, Linardić, Jambrušić 2, Šimatović, Čop 6, Sardelić 3, Krikšić, Festić, Tramošljika, Korlević 4. Trener: Didović. FSV: Plješa 7, Zatezalo 6, Pepelar 12, Šorić 5, Pogač 4, Marku 12, Ćosić 2, Ivančević, Božanović 1, Rajković 12, Rakuljić 2, Starčević 2. Trener: Lončar.

Polufinale II: KASTAVCRES 52:44(16:13, 10:9, 12:10, 14:12) Kastav: Bezić 4, Šoškić 12, Ujević 7, Banašin 16, Jelušić 10, Pustahija 2, Resanović, Pešut, Marini, Bumbak, Butina. Trener: Tončinić. Cres: E.Salković, Budimir, Blažević 7, Kaštelan 3, Ćurkivić, Sepčić, Bosnić 4, Olačić 6, B.Salković 14, Filipas 2, Lovrečić 8. Trener: Bosnić.

Utakmica za 3. mjesto: CRESSRDOČI 54:33 (12:14, 12:3, 15:12, 15:4) Cres: E.Salković 3, Budimir 10, Blažević 5, Kaštelan 2, Čurković 3, Sepčić , Bosnić 7, Olačić 8, B.Salković 11, Filipas 4, Lovrečić 1. Trener: Bosnić. Srdoči: Gusić, Šaina, Linardić 2, Jambrušić 1, Šimatović 3, Vuksan 2, Čop 2, Sardelić, Krikšić 2, Festić, Tramošljika 2, Korlević 11. Trener: Didović.

Utakmica za 1. mjesto: FSVKASTAV 55:58 (20:16, 9:15, 10:18, 16:8) FSV: Plješa 20, Zatezalo 4, Božanović 2, Šorić, Marku, Ćosić 6, Ivančević, Pepelar 7, Rajković 14, Rakuljić, Starčević 2. Trener: Lončar. Kastav: Bezić 10, Šoškić 2, Ujević 7, Banašin 24, Jelušić 2, Pustahija 2, Resanović, Pešut, Marini, Bumbak, Butina. Trener: Tončinić.

Najbolji igrač turnira: Leon Banašin (Kastav)

Photo by: Flumen Sancti Viti facebook page