Mlađi kadeti Cresa kapitulirali u Poreču

Cresani su se tužnih lica vratili iz Poreča.

U drugome kolu regionalne mlađe kadetske lige Poreč je uspio doći do pobjede nad Cresom rezultatom 83-69. Prva četvrtina nam je napetu borbu između dviju ekipa iz koje je kao sretnija izašla ona Poreča (23-22). Međutim, Druga četvrtinan am je ponudila bolji Cres što se ubrzo moglo vidjeti na semaforu (39-46). No, u drugo poluvrijeme Cres nije ušao na željeni način, kako obrambeno, tako i ofenzivno, što je Poreč iskoristio za preokret te ulazak u zadnjih deset minuta s vodstvom od pet koševa (65-60). Poreč je nastavio igrati svoju igru te to rezultiralo povećajem njihova vodstva sve do konačnih +14, 83-69.

Za Poreč je briljirao Benković s 31 košem, ali vrijedi spomenuti i duet Bilić/Ferenčić koji je kombinirao za 28 koševa. Kod Cresa je najbolji bio Bruno Salković s 22 koša.

Poreč – Cres 83-69 (23-22, 16-24, 26-14, 18-8)

Poreč: Udovičić 9 (1x3p), Fomulić, Ferenčić 14 (1x3p), Oštir, Pačakić 6, Bilić 14, Vivoda, Ivančić 6, Puniš, Benković 31 (2x3p), Dušković 3;
Cres: Bosnić 2, Ćurković, Sepćić, Lovrečić 13, Blažević 9, Kaštelan 3 (1x3p), E. Salković 4, Damijanjević, B. Salković 22 (3x3p), Filipas 15 (1x3p);

Photo by: Košarkaški klub Cres