Mlade snage Cresa zasluženo uzele Božićni turnir!

Mlađi kadeti Cresa su u velikom stilu uzeli Božićni turnir 2016, srušivši Ghia Staff i Kastav na putu do slave.

Turnir je bio igran na Cresu, u dvorani OŠ “F. Petrić”, gdje su snage međusobno odmjerile ekipe Cresa, Kastva i Ghia Staffa. Natjecanje su otvorile momčadi Cresa i Kastva. Prva četvrtina je pripala domaćinu (14-11), ali Kastvu nije trebalo dugo da pokaže zube. Do poluvremena su uspjeli izjednačiti rezultat (27-27) te jasno pokazali da se nemaju namjeru predati. Međutim, Cres je bolje ušao u nastavak susreta te je pred ulazak u zadnju četvrtinu uspio izgraditi prednost od +5. No, vrhunac je tek slijedio. Cres je uvjerljivo dobio zadnju četvrtinu s 19-10 te je tako stavio “točku na i” odličnom drugom poluvremenu. Cres su do konačne pobjede 63-49, vodili Bruno Salković s 18 koševa, Lovrečić s 17 koševa te Filipas s 16 koševa. Kod Kastva, dobru partiju je pružio Banašin (15 koševa). Ujedno, ova utakmica se računala i za regionalnu ml. kadetsku ligu.

Svježa Ghia Staff je dočekala Kastavce u drugome susretu turnira. Ghia Staff je kontrolirala rezultat do zadnje četvrtine (37-29), da bi se u zadnjoj četvrtini igre Kastavci opasno približili pobjedi. Međutim, košarkaši Ghia Staffa su ostali hladnih glava te su uzeli pobjedu rezultatom 39-36. Odličan je bio Tomičić, koji je ugradio 22 koša u pobjedu Pazinjana. Kod Kastva, ovoga se puta istaknuo Jelušić s 15 koševa.

Tako se bitka za titulu prvaka božićnog turnira svela na imena: Cres i Ghia Staff. Prva četvrtina prošla je u izjednačenome tonu (15-14 za Cres), ali onda je Pazin iskoristio blijedu drugu četvrtinu Cresa te je uspio otići na predah s vodstvom od +7 (23-30). Međutim, Cres je opet tek u nastavku igre izvukao svoje najbolje iz rukava. U trećem kvartale okrenuo je ploču na svoju strane te je pred zadnjih deset minuta imao minimalno vodstvo od +1. Predvođen Brunom Salkovićem, Cres je rutinski zatvorio zadnju četvrtinu (20-16) za svoj konačni trijumf, 62-57. Bruno Salković susret je završio s 31 košem. Kod Ghia Staffa, Fonović je zabio okruglih 10 koševa.

Za konačni trijumf Cresa ove subote, pobrinuli su se Bruno Salković i Dominik Lovrečić, koji su uzeli individualne nagrade za najboljeg strijelca turnira (49 koševa) te najkorisnijega igrača turnira. Sve u svemu, svi prisutni u dvorani su zaslužili jedan veliki BRAVO!

Cres – Kastav 63-49 (14-11, 13-16, 17-12, 19-10)
Cres: Budimir, Blažević 8, Kaštelan, M. Damijanjević, Ćurković, Bosnić, Dlačić 4, B. Salković 18, Filipas 16, Lovrečić 17, K. Damijanjević;
Kastav: Bezić 6, Šoškić 8, Bumbak, Banašin 10, Jelušić 15, Pustahija 4, Pešut, Turk, Ivanić 6, Marini;

Ghia Staff – Kastav 39-36 (13-11, 12-8, 12-10, 2-7)
Ghia Staff: Guštin 4, Širol, Tomičić 22, Fonović 5, Dušković 5, Belina, Udovičić 3, Ivančić, Draguzet, Oplanić;

Cres – Ghia Staff 62-57 (15-14, 8-16, 19-11, 20-16)
Cres: Budimir, Blažević 9, Kaštelan, M. Damijanjević, Ćurković, Bosnić 6, Dlačić 3, B. Salković 31, Filipas 5, Lovrečić 6, K. Damijanjević 2;
Ghia Staff: Guštin 2, Širol, Tomičić 8, Fonović 10, Dušković 8, Belina 4, Udovičić 14, Ivančić 5, Draguzet, Oplanić 6;