Mlađe kadetska poluzavršnica PH: Stoja tijesno poražena od Đakova

Stoja je nakon napete borbe protiv domaćeg Đakova u drugoj utakmici poluzavršnice PH ubilježila i drugi poraz čime je ostala bez šanse za plasman među 8 najboljih ekipa Hrvatske.

Vrlo dobro su krenuli pulski mladići u ogled: nakon samo minute i pol na semaforu je pisalo 6-1 za njih. Međutim, domaća ekipa brzo se vraća i do sredine četvrtine preuzima vodstvo, no do kraja četvrtine Matej Kostić preuzima konce igre u svoje ruke te dovodi Stoju do vodstva 20:13. Odvojila se Stoja i na +9 početkom druge dionice, no Đakovo se ponovno vraća i na -2. Pula je bez obzira na uporne domaćine uspijevala održavati prednost na svojoj strani i na odmor otišla s 36:31. I u drugom dijelu je nastavila Stoja u napadu terorizirati protivnika, a Kostiću se pridružio Hrvoje Pavletić. Bio je to duo koji je i dalje održavao Stoju u vodstvu, no Đakovčani su se svojim koševima i dalje držali u pristojnom minusu. Treća dionica završava s 53:50 rezultatom za Stoju. Zadnja četvrtina donijela nam je pravu dramu. Stoja je na početku podebljala svoje vodstvo na +7, ali serijom 6-0 Đakovo je nazad u igri. Igralo se zatim koš na koš, no ubrzo se nažalost utakmica počela prelamati na stranu domaćina. Uspjeli su nakon par promašaja Puljana domaći doći u minimalno vodstvo 2 minute prije kraja. Zatim su slobodnim bacanjima i zakucavanjem Marjanovića došli na +4, dok je neefikasnost Puljane na drugoj strani spriječila da se vrate u egal.

Hrvoje Pavletić je s 18 poena, 8 skokova i 4 asistencije u  odigranih svih 40 minuta predvodio Stoju, dok je njegov suigrač Matej Kostić imao 15 poena, 11 skokova i 3 ukradene lopte. Franko Jurić bio je dominantna sila kod pobjednika s 29 poena i 14 skokova.

Stoja svoju posljednju utakmicu u Đakovu igra sutra protiv Dubrovnika u 15 sati.

Stoja-Đakovo 63:71 (20:13, 16:18, 17:19, 10:21)

Stoja: Kostešić 8, Bilić 10, Pavletić 18, Kostić 15, Šimac 4, Rojnić -, Turić 0, Brkić 0, Percan 4, Travalja 0, Blažević 0, Andrilović 4.

Đakovo: Jurić 14, Dragić 4, Jurić 29, Vojedilov 0, Marjanović 21, Miholjek 0, Augustinčić 0, Mihić 0, Knez 1, Šušak 0, Šimić 2.