Mlađe kadetska poluzavršnica PH: Kvarner na krilima Sablića i Volarevića ušao u polufinale

Mlađi kadeti Kvarnera 2010 ostvarili su drugu pobjedu na poluzavršnici PH u Zagrebu i tako prošli skupinu te će se sutra boriti za plasman na državnu završnicu.

Kvarner je krenuo ubitačno u ogled te već nakon polovice prve četvrtine vodio 12-3. Riječani su tu prednost uspješno održavali pa čak i povećali tokom početne dionice. Tako su prvih 10 minuta predvođeni Antonom Sablićem, koji je samo u tom vremenu ubacio već 12 poena, zaključili s vodstvom 21:10. Dominacija Kvarnera samo se nastavila u drugoj četvrtini te su igrači Branka Musića krenuli hrabro u povećavanje razlike. Istina, Gorica se vratila jednom i na -3, no tada Ante Volarević s dvije dvice i tricom otklanja mogućnosti povratka za protivnike Kvarnera. Otišao je Kvarner do kraja dionice i na +13 pa se s rezultatom 41:28 išlo na predah.

Ako je bilo sumnje u pobjedu Kvarnera dotad, sva su pitanja mladi riječki košarkaši riješili u trećoj dionici. Volarević i Sablić imali su i dalje svoj two-man show te su njihovi poeni uz tricu Roka Veršića omogućili da Kvarner do kraja treće četvrtine dođe na +24. Goričani  su mogli samo stajati i gledati kako dominantni Riječani kroče prema prolasku skupine. Velika prednost uoči posljednjeg dijela igre dozvolila je mlađim kadetima Kvarnera da se malo i opuste u zadnjih 10 minuta. Gorica je to iskoristila da malo smanji svoj minus, no i dalje uvjerljiva pobjeda Kvarnera rezultatom 70:52 vrijedna polufinala poluzavršnice.

Anton Sablić ubilježio je 27 poen, 7 skokova i 3 asistencije, dok je double-double mašina Ante Volarević ostvario 19 poena i 23 skoka te 3 blokade. Roko Veršić najviše je pomogao ovom dvojcu sa svojih 12 poena. Kod poraženih se istaknuo Lovre Došen sa 17 poena i 5 skokova.

Kvarner sutra igra protiv Cibone u susretu koji odlučuje o sudioniku završnice PH. Taj ogled na rasporedu je u 12 sati

Gorica-Kvarner 2010 52:70 (10:21, 18:20, 5:16, 19:13)

Gorica: Frljak 9, Gnjidić 8, Jacović 0, Istanbuli 10, Došen 17, Đurašić 2, Vukojević 2, Radašević 0,Katikić 0, Kruh Vuk 2, Vucković 0, Šekerija 2.

Kvarner 2010: Sablić 27, Kobašević 2, Veršić 12, Volarević 19, Gašparac 3, Bart 3, Kovačević 0, Androš 0, Banašin 3, Marjanović 1, Matić 0.