Matulji i FSV ugostili WABA ligu protekloga vikenda

Matulji su ovoga vikenda ugostili tri odlične  košarkaške ekipe u sklopu WABA lige.

WABA liga ovoga je vikenda gostovala na Matuljima gdje je FSV bio domaćin Brodu na Savi te Vodicama. Čast da otvore drugo kolo su dobile košarkašice FSV-a i Broda na Savi. Bolje je susret otvorio FSV (16-15), ali već do poluvremena je Brod na Savi okrenuo rezultatt u svoju korist (29-39). Međutim, u trećoj četvrtini je FSV se ponovno uspio uspio približiti gošćama na samo -4 (43-47), ali kada je trebalo zabiti još tih nekoliko koševa te uhvatiti još koji skok, kako u obrani, tako i u napadu, FSV staje. Brod na Savi na to odgovara  potrebnom dozom agresivnosti da prodrmaju utakmicu, što rezultira serijom 3-20 te konačnim rezultatom 46-67 za Brod na Savi. Kurdija je ubacila 17 koševa za pobjedničku ekipu, dok kod FSV-a Peričić ubacila 14 koševa kojima je pridodala još pet skokova i tri asistencije.

Druga utakmica dana nam je ponudila sraz između Vodice i Broda na Savi iz kojeg su sretnije izašle košarkašice Vodica. Iako je Brod na Savi puno bolje otvorio susret (4-11), na naplatu im je ubrzo počeo dolaziti umor izazvan prijašnjom utakmcom. Tako su se Vodice do poluvremena uspjele približiti na -3 (21-24), da bi u trećoj četvrtini ostavile Brod na Savi na samo tri koša naspram njihovih 17 te su tako praktički uzeli pobjedu. Do konačne pobjede rezultatom 49-35 Vodice je vodio duet Vunić koji je kombinirao za 31 koš i 17 skokova. Kod Broda je ponovno najbolja bila Kurdija s 8 koševa.

Došli smo tako do zadnjeg susreta između Vodica i FSV-a. Bolje je susret otvorio domaćin (19-13), ali njihova prednost se brzo istopila u drugoj četvrtini u kojoj su se Vodice uspjele probuditi (24-33). Međutim, to nije značio kraj borbe za FSV koji se u drugome poluvremenu uspio vratiti u egal pred sam kraj utakmice kada nakratko uzimaju vodstvo (49-48), ali sreća nije bila njihov saveznik u zadnje dvije minute. Vodice spretno rade seriju 6-0 te uzimaju konačnu pobjedu rezultatom 49-54. Ovoga puta se kod Vodica istaknuo tercet Vunić-Tarle-Vunić koji je kombinirao za čak 38 koševa svoje momčadi. Kod FSV-a je opet najbolja bila Peričić s 18 koševa.