Matija Bilalović i Istrauni potopili Bosco u Kupu

Istrauni je uspio izboriti drugi krug Kupa Krešimira Ćosića pobjedom nad zagrebačkim predstavnikom Boscom rezultatom 113-84. Istrauni je od samoga početka krenuo jako na obje strane. Iznimno je raspoložen bio duet AndabakaBilalović koji je režirao početnu seriju 7-2. Bosco se nakratko uspio osvjestiti (9-5), ali tada slijedi nova serija Istraunija (11-5, 20-10). Sada su glavne role u napadu preuzeli Nikica Šljuka te Teo Šimović koji su tako uz ostatak močad rutinski zadržali prednost nad gostima do kraja četvrtine (31-21).

U drugoj četvrtini smo već mogli svjedočiti zadnjem pokušaju Bosca da se vrati u igru. Ante Bubalo i Gabriel Divić zajedničkim su snagama uspjeli dovesti Bosco na saamo -6 sredinom četvrtine (45-39), ali onda je opet uslijedio blitzkrieg Istraunija (16-5) koji je zapečatio u potpunosti utakmicu već krajem prvoga poluvremena.

Do kraja susreta je Istrauni bezbrižno nastavio graditi svoju prednost do konačnih +29. Odličan je bio Matija Bilalović s 27 koševa, ali ipak je titulu strijelca utakmice uzeo Gabriel Divić iz oslabljeloga Bosca s 34 postignuta koša.

Istrauni – Bosco 113-84 (31-21, 30-23, 31-19, 21-21)

Istrauni: Šimović 12, Andabaka 15, Milekić 19, Bilalović 27, Milivojević 6, Šljuka 15, Gligorović 11, Brzica 8, Ivis 0
Bosco: Bubalo 17, Milatić 9, Divić 34, Stipanović 4, Perković 8, Tušek 0, Sušac 2, Božić 0, Jošić 10, Šuštić 0