Maraš zasjao u pobjedi Cresa, Jožić i Mulc u pobjedi Škrljeva

Puno se toga izdogađalo ovoga vikenda u županijskoj kadetskoj ligi.

Kadeti Škrljeva ovoga su vikena ugostili dvije ekipe. KK Cres te KK Opatiju. Stoga, krenimo utakmicu po utakmicu. Opatija je već mahala bijelom zastavom nakon prvoga poluvremena u kojem je njen zaostatak već iznosio -23 (35-12). On se do kraja utakmice popeo sve od -39, 78-39. Odličan je za Škrljevo bio Jožić s 22 postignuta koša, dok je za Opatiju Finderle zabio 14 koševa.

U drugoj utakmici je gost bio onaj koji je uzeo pobjedu. Kadeti Cresa u odličnoj su utakmici porazili Škrljevo rezulatom 64-77. Prvo poluvrijeme nije frcalo prevelikim uzbuđenjima  te se na poluvrijeme otišlo s 27-30 za Cresane. U trećoj četvrtini svjedočili smo pravoj ofenzivi gostiju koji u samo deset minuta zabijaju 33 koša naspram samo 20 domaćian što im donosi nedostižno vodstvo od +16 (47-63). Škrljevo je samo simblično u zadnjoj četvrtini uspjelo smanjiti svoj zaostatak (-13, 64-77). Maraš je s 25 koševa zasjao u pobjedi Cresa, dok je kod Škrljeva dobru partiju ponovio Jožić (18 koševa)

Škrljevo – Cres 64:77 (16:16, 11:14, 20:33, 17:14)

Škrljevo: Zubalj, Šarac 6, Simon 10 , Bura 2, Tomić, Mulc 21, Antić, Lukanić 2, Meštrović, Nikšić 3,Jožić 18.
Cres: Dlačić, Salković 11, Sepčić, Lovrenčić 12, Maraš 25, Blažević, Kaštelan P. 16, Kaštelan A.,Salković 8, Filipas, Filipas 5.

Škrljevo – Opatija 78:39 (24:6, 11:6, 29:9, 14:18)

Škrljevo: Zubalj 2, Šarac 3, Simon 21, Bura 2, Tomić, Mulc 21, Antić, Lukanić 5, Meštrović, Nikšić 2, Jožić 22.
Opatija: Medved 4, Žiganto 3, Finderle 14, Milovac, Crljen, Mešić, Jukić 8, Prpić 2, Žeko, Polegubić, Vengust 8.

Photo by: KK Škrljevo