Mađari i u 4.kolu kvalifikacija za EuroBasket2017 dominantni

rgk40n5lvkqxn_foms9uya

10.rujna, jučer, igralo se četvrto kolo kvalifikacija za EuroBasket2017. Ni ovaj put uzbuđenja na parketu nije nedostajalo. Za vjerne pratioce europske košarke jučerašnji dan je bio prava poslastica, a ni neizvjesne završnice nisu izostale. A samim time neke reprezentacije su uvjerljivo očuvale svoje prvo odnosno drugo mjesto.

Naši susjedi, BiH, jučerašnjim porazom od moglo bi se reći košarkaške velesile Rusije vrlo vjerojatno su ostali bez plasmana na EuroBasket. Svi vjerni navijači naših dragih Zmajeva moraju priznati da ih jučer nije išlo na parketu, a budimo iskreni nisu previše ni pokazali, gađali su nešto, pogađali uglavnom ništa. Iako u prvom djelu utakmice je izgledao kao da bi Zmajevi mogli nešto i napraviti.

Igra im je bila na visokom nivou i to su dokazali vodstvom u prve dvije četvrtine rezultatom 22-12, odnosno 39-31. Potom je igra prerasla u onu koš na koš. Igra je padala, a samim time se vodstvo Rusije povećavalo. Tako je na kraju Rusija domaćina porazila uvjerljivim rezultatom 67-78 pred prepunom dvoranom u Tuzli. Među Zmajevima se istaknuo kapetan Mirza Teletović s 23 poena. Valja spomenuti i Jusufa Nurkića (18 poena).

Među Rusima najviše se istaknuo  Sergej Karasev s 15 poena. U stopu su ga pratili  Sergej Bykov (10) i Andrej Vorontsevich sa 16 poena.

3bradclzakmx3smertwr3a

Drugi naši susjedi sa sjevera, Mađari i dalje pokazuju svoju dominaciju. Sinoćnja pobjeda protiv reprezentacije Velike Britanije bila im je četvrta u nizu te su time već praktički gledano osigurali EuroBasket. Iako im igra u prvom djelu nije išla tečno. Imali su manjih problema u prve dvije četvrtine, gdje su gubili rezultatom 22-18, tj. 44-38. U drugom djelu su stvari počele teći svojim tokom te su Mađari preuzeli vodstvo. Na kraju je napeta završnica završila rutinskim rezultatom 80-88 za susjede Mađare.

Adam Hanga i David Vojvoda sinoć su pokazali da su najbolje što Mađarska ima u svom timu. Za domaćine su odlično odigrali Gabe Olaseni 17 poena, Dan Clark 12 i Ben Gordon 11 poena. Ovom pobjedom Mađarska je vodeće u skupini G s 8 bodova.

Jučerašnji dan je bio ispunjen utakmicama naših susjeda pa se još valja osvrnuti i na onu između Kosova i Slovenije. Usprkos tome što je Slovenija očekivano pobijedila rezultatom 81-91, Kosovo nije zaboravilo pokazati svoju borbenost i snagu na parketu. To se pokazalo i rezultatski jer je Kosovo u prve dvije četvrtine bilo u vodstvu 21-17, 41-38. Igra im je pala, a Slovenija je uhvatila priliku u otišla u vodstvo te na kraju i uvjerljivo slavila kod domaćina.

Valja još reći da je jučer Njemačka u Danskoj igrala produžetke no domaćin Danska je ipak slavila rezultatom 106-102. Također jučer je Švicarska izborila tijesnu pobjedu protiv Islanda (83-80). Sve u svemu uzbuđenja, dobrih partija i sjajnih koševa nije nedostajalo niti u 4.kolu kvalifikacija.

u2vhfxziqeol5ntttjayig

Detaljne rezultate svih utakmica i stanje u skupinama možete pogledati na: službenoj stranici