Ludi vikend košarkaša Cresa

Košarkaški klub Cres poharao je sve dobne kategorije ovoga vikenda.

Juniori su u gostima kod Opatije uzeli pobjedu u zadnjoj četvrtini rezultatom 55-69. Krenuli su Opatijci bolje u susret, zgrabivši vodstvo nakon početnih deset minuta, 16-12. Međutim, kako je utakmica odmicala, tako se Cres dizao. Na poluvremenu je došao do -3, a pred zadnju četvrtinu je i uzeo minimalno vodstvo od  +1. Cres je vidjevši da ima sve potrebne alate za pobjedu, uzeo stvari u svoje ruke te je odličnom obranom dopustio Opatiji samo osam koševa u zadnjoj četvrtini, što je bilo dovoljno Cresu da pobjegne u pobjedničke vode. Prvo ime Cresa je bio Nađ s 20 koševa. Utmar i Pranjić su mu pripomogli svaki s 13 postignutih koševa. Mandić je s 15 koševa predvodio Opatijce.

Kadeti Cresa su igrali protiv istoimenoga domaćina, ali  za razliku od juniora, oni su odmah na početku utakmicu lišili napetosti. S +23 su Cresani odmah u prvoj dionici igre šokirali domaćina. U drugoj četvrtini izgledalo je kao da se Opatija malo pribrala, ali drugo poluvrijeme ponudilo nam je opet furiozni Cres, koji je nakon treće četvrtine (31-72) imao privilegiju na teren poslati igrače koji su u dosadašnjem tijeku prvenstva imali manju minutažu. Najzaslužniji za konačnu pobjedu, 50-87, su bili Dino Salković te Nađ s 21 postignutim košem. Kod Opatije je dominirao Volarević s 31 postignutim košem.

Međutim, najveću priču vikenda su kreirali mlađi kadeti na domaćem terenu protiv Stoje. Nošeni domaćom publikom, mladi asovi Cresa su odmah uzeli prednost u prvoj četvrtini s 21-15.  Nastavili su mlađi kadeti Cresa igrati u istom ritmu, što je rezultiralo povećanjem vodstva u trećoj četvrtini (+14, 60-36). Stoja je zadnji kvartal odlično odigrala (9-18), ali to joj nije bilo dovoljno za novu pobjedu, koja je zasluženo otišla u ruke Cresu, 69-64. Odlični su bili Filipas i Lovrečić. Oboje su susret završili sa 17 koševa. Kod Stoje je briljirao Kostić (37 koševa), ali on nije mogao sam protiv Cresa.

Juniori PGŽ:

Opatija – Cres 55-69 (16-12, 13-14, 18-22, 8-21)

Opatija: Glavan 7, Brajan, Mandić 15, Semijaljac 10, Finderle, Šunjić 6, Volčanšček, Šarunić, Volarević 13, Sablić 4;
Cres: D. Salković 7 (1x3p), Maraš 4, Budimir, Damijanević 10 (2x3p), Utmar 13 (2x3p), Kaštelan, Nađ 20 (3x3p), Pranjić 13;

Kadeti PGŽ:

Opatija – Cres 50-87 (6-29, 18-11, 7-22, 19-15)

Opatija: Dunatov, Finderle 3, Polegubić, Volčanšček, Šarunić 8, Prpić 2, Volarević 31, Crljen, Medved;
Cres: P. Kaštelan 7 (1x3p), D.Salković 21 (1x3p), Maraš 10, Blažević 3, B. Filipas 4, Nađ 21 (1x3p), A. Kaštelan 2, M. Damijanjević, Bosnić 7 (1x3p), B.Salković 9 (1x3p), K Damijanjević, Lovrečić 3 (1x3p);

Mlađi kadeti, Regionalna liga:

Cres – Stoja 69 – 64 (21-15, 18-18, 21-13, 9-18)

Cres: E. Salković, Sepčić, Budimir, Blažević 11 (1x3p), Kaštelan, Ćurković, Bosnić 2, Dlačić 7, B. Salković 15, K.Damijanjević, Filipas 17 (1x3p), Lovrečić 17 (2x3p);
Stoja: Kostešić 10, Rojnić 4, Percan, Turić 3 (1x3p), Stojšić, Jakara, Brkić, Pavletić 10, Blažević, Kostić 37, Šimac, Rotar;