Loš skok i mizeran šut presudio ŽKK Kvarneru protiv Podravca

14855975_1156615224425604_7058806161829833523_oŽKK Kvarner oprostio se od kupa Ružice Meglaj Rimac porazom od Podravca, 41-51.

Krenule su domaće košarkašice bolje u susret, otvorivši utakmicu serijom 6-2 predvođene Katarinom Matijević. Podravac se nije dao smesti njihovim brzim početkom te im nije dugo trebalo da utakmicu vrate u ravnotežu. Do kraja četvrtine se nastavilo igrati koš za košem da bi ipak košarkašice Podravca bile preciznije u završnici te koševima Danijele Bukovčanin i Viktorije Ćurić uzele prvu četvrtinu s 17-13.

Druga četvrtina je započela neefikasno s obje strane. Košarkašice Kvarnera nisu mogle uhvatiti svoju šutersku formu te su redom svoje šanse promašivale Sarjanović, Plavljanin i Matijević. Podravac Gigant to nije uspio iskoristiti te je nakon dvije i pol minute Sara Plavljanin svojim osmim košem ipak uspjeva izjednačava rezultat na 17-17. Ispostavit će se da će to biti zadnje izjednačenje na utakmici. Podravac je odmah uzvratio serijom 16-5, gdje je predvođen odličnom Valentinom Šimunić radio nered u domaćoj obrani. Košarkašice Kvarnera imale su velikih problema s obrambenim skokom, gdje su gošće bez problema hvatale većinu svojih promašaja. Na odmor se otišlo s rezultatom 22-33 za Podravac Gigant.

Košarkašice Kvarnera ušle su još motiviranije u nastavku, ali Podravac je nastavio kontrolirati igru te im je najviše dopustio da se približe na -5. Bilo je previše grešaka u igri Kvarnera da bi se vratio u utakmicu. Još jedna serija od 7-0 bila je dovoljna Podravcu da u lagodnijem ritmu završi utakmicu. Zasluženo su uzele pobjedu iz dvorane Dinka Lukarića s 51-41.

Najbolja igračica susreta je bila Sara Plavljanin s 19 koševa i 9 skokova. Nažalost, nije imala raspoložene suigračice. Treba ipak istaknuti Niku Sarjanović, koja je prikupila 13 skokova. Katarina Matijević je zabila osam koševa, ali imala je pet izgubljenih lopt.

Kod Podravca su najbolje bile sestre Šimunić: Petra s 14 i Valentina s 11 koševa. V. Šimunić je uzela 15 skokova. Košarkašice Giganta su nadskakale Kvarner s čak 52-43. Osim toga, presudila je preciznost Podravca, koji je gađao solidnih 55 % , dok je Kvarner gađao mizernih 30 %.

Sada je na košarkašicama Kvarnera da se okrenu A-2 ligi te da se vrate pobjedama.

ŽKK Kvarner – Podravac Gigant 41-51 (13-17, 9-16, 12-13, 7-6)

ŽKK Kvarner: Plavljanin 19, Matijević 8, Sarjanović, Galušić 6, Lešnjak 1, Hrmić 5, D. Matijević, Vlaković.

Podravac Gigant: V. Šimunić 11, P. Šimunić 14, Senjan, Brezal, Bukovčanin 8, D. Bukovčanin 8, Čurić 6, Hrastić 3, Spretnjak 2.