Kvarneru pripao gradski derbi ženske košarke u Rijeci

14714931_1156613444425782_6145593109812388296_oDok je većina Riječana jučer gledala pobjedu nogometaša Rijeke protiv Intera, mali broj ljudi svjedočio je ponovnom rađanju ženske košarke u dvorani “Dinko Lukarić”. Tamo se, pred punim tribinama, igrao gradski derbi ženske košarke između izabranica FSV-a i Kvarnera. Pravi mali spektakl su nam priredile košarkašice obiju momčadi, da bi na kraju iz dvorane pjevajući izašle Kvarnersice, koje su uzele pobjedu s 64-62.

Ekipa Kvarnera bolje je ušla u susret, gdje je s dominacijom u napadočkom skoku brzo došla do vodstva 12-4. U FSV-u se tada bude “veteranke”, Perić i Zovko, koje namještaju svoje nišanske sprave te do predaha okreću rezultat na stranu svoje ekipe, 39-33.

U drugom poluvremenu FSV odlazi prvo na plus 10 ( 46:36 ) , kasnije i +7 ( 54:47 ) no u oba navrata se Kvarner vrlo brzo vraća u egal. Vanjski šut je opet služio cure FSV-a ( trice Buretić, Grković, Romih, Mršić ), ali se šut otvorio i gošćama za razliku od prvog poluvremena. Sredinom zadnje četvrtine Kvarner prelazi u vodstvo te u napetoj završnici uspijeva zadržati prednost, gdje su cure Kvarnera u zadnje 2 minute obranile 4 napada domaćina. I uz sve to FSV je imao šansu, na 63:61 kapetanica Perić je imala dva bacanja za produžetak no prvo bacanje nije uspjelo naći put do koša.

Najbolja igračica susreta je bila Perić, koja je ubacila 18 koševa. Iz redova Kvarnera nijedna igračica nije previše iskočila, ali je zato cijela ekipa pokazala karakter koji njihov trener zastupa, #RefuseToLose. Matijević i Plavljanin su ubacile najviše, svaka po 13 koševa

FSV je iskoristio odličnu atmosferu u dvorani i za prezentaciju klupskog fan shopa (prodaja majica, šalica i kemijskih olovki ) te veliko grupno slikanje na poluvremenu utakmice. Kako bi oni rekli, #SamoLjubav .

KK FSV – ŽKK Kvarner 62:64 ( 18:19, 21:14, 15:14, 8:17 )

FSV: Perić 18, Romih 4, Zovko 12, Mršić 5, Lazarić 4, Vujović, Buretić 12, Crnković, Polić, Tuftan, Grković 7, Šimunović;
Kvarner: Lusičić 1, Plavljanin 13, Sarjanović 7, Stilinović 9, Marošević, Matijević 13, Hrnić 12, Feranda, Galušić 9, Matić;