Kvarneru 2010 pripalo treće mjesto u Puli

U susretu za treće mjesto na memorijalu Jože Severa u Puli slavio je Kvarner 2010 nad domaćom Pulom 1981.

Vodio se izjednačen susret između kolega u Prvoj ligi od samog početka. Jako otvaranje za Pulu imao je Dojkić, a s druge strane Vucić i Delpin. Oni su vukli ekipe do 22 poena, koliko su imali jedni i drugi nakon početnih 10 minuta. Nastavilo se u istom tonu do kraja poluvremena jer je odmoru rezultat glasio 40:40. Drugi dio donosio je i dalje tijesnu borbu, ali trice su Kvarneru na kraju donijele prevagu – pogodili su ih Riječani čak 4 zaredom u posljednjoj dionici(dvije Odak, po jednu Lukić i Delpin) i tako uspjeli osigurati 82:76 pobjedu i treće mjesto na turniru.

U pobjedi Kvarnera odličan je bio Roko Delpin s 24 poena, dok mu je prvi pomagač bio Mate Vucić s 16 ubačaja. Luka Odak dodao je 10 poena. Fantastičnih 27 poena Marka Dojkića nije bilo dovoljno za pobjedu Puljana, kao ni učinak njegova kolege u unutarnjoj liniji Ante Božića(17 poena).

Pula 1981 – Kvarner 2010 76:82 (22:22,18:18,17:18,19:24)

Pula 1981: Kondić, F.Gržinić, Dubroja 2, Malagić, Blažević 12, Anderson 6, Božić 17, Percan, Đugum 9, Rakić 3, Dojkić 27, Zvijerac.

Kvarner 2010: Delpin 24, Marinčić, Odak 10, Vucić 16, Šibenik 6, Kučan 8, Lukić 3, Ferenčić 4, Cvitković 4, Brajdić 7.

Photo by: KK Kvarner 2010