Kvarneru 9. poraz, slijedi derbi protiv Škrljeva

Kvarner 2010 gostovao je kod Vrijednosnica Osijeka u odgođenom susretu 11.kola A-1 lige. Nažalost, riječka ekipa doživjela je 9.poraz u A-1 ligi, domaćini su na kraju bili uvjerljivi s 84:66.

Osijek je bolje otvorio utakmicu te su nakon trica Mustapića i Riječanina Domagoja Vukovića došli na 14:5 sredinom prve četvrtine. Do kraja četvrtine nisu dali Kvarneru da se previše približi te su zaključili prvih 10 minuta s 25:18. Niz promašaja u drugoj dionici otvorilo je prostora Kvarneru. Riječani su napravili mini seriju 6-0 te došli do minimalnog zaostatka koševima Veljačića i Vucića, no slavlje nije dugo potrajalo. Brokeri su se ponovno zagrijali te došli na +9, a njihovu prednost su svojim koševima smanjili Veljačić te Kalpić. Na odmor se otišlo s 39:33 prednosti domaćina.

U drugi dio Kvarneraši ponovno solidno ulaze- zabijaju 4 od prvih 6 šuteva, ali par izgubljenih lopti koje su poslije uslijedile dovele su Osječane opet na devet razlike. Novom tricom Mustapića Osijek odlazi prvi put i na dvoznamenkastu prednost. Riječku ekipu su na životu držali lideri ovosezonskog Kvarnera- Andrej Štimac i Mauro Veljačić, ali nije pomoglo. Previše se dekoncentracije uvuklo u redove gostiju, a Osječani su krenuli nezaustavljivo. Treću četvrtinu završili su s 60:51 da bi četvrta ubrzo postala egzibicija jer su domaćini namjestili nišanske sprave na najjače te na kraju završili susret s +16.

Andrej Štimac imao je 18 poena, dok je Mauro Veljačić imao svoj standardni all-round učinak s 16 poena, 6 skokova i 7 asistencija. Dvoznamenkasti kod Kvarnera bili su još Ivan Kučan(12 poena) i Mate Vucić(10 poena). Jakov Mustapić bio je izvrstan za pobjednike s 24 poena te 4/4 šutom za trice. Aljoša Šarac dodao je 15 poena i 7 skokova.

Sljedeća utakmica Kvarnera je lokalni derbi u gostima kod Škrljeva. Derbi s velikim ulogom: obje ekipe imaju 2 pobjede, a tko god pobjedi na Mavrincima dobit će vrijedan kapital za drugi dio sezone u borbi za opstanak.

Vrijednosnice Osijek-Kvarner 2010 84:66(25:18, 14:15, 21:18, 24:15)

Kvarner 2010: Veljačić 16, Štimac 18, Kučan 12, Kalpić 6, Gilbert -, Barnjak 2, Vucić 10, Antunović 2, Klasan -.

Vrijednosnice Osijek: Mustapić 24, Turalija 2, Marko Karlović 3, Matej Karlović 6, Krajina 2, Aljoša Šarac 15, Mines 3, Vuković 13, Robinson 16, Žulj-, Jakov Šarac-.