Kvarner slavio protiv Istraunija u pripremnom susretu na Kozali

Kvarner 2010 danas je upisao drugu pobjedu na pripremama svladivši u utakmici u dvorani Dinka Lukarića pulski Istrauni sa 72:68.

Gosti iz Pule krenuli su bolje u susret i nešto spremniji u obrani, ali nakon timeouta Mancea, njegovi izabranici uspjeli su se trznuti te Kvarner završava četvrtinu s +2 prednošću. U nastavku se igrala dosta neefikasna košarka s puno greški jednih i drugih, no Istrauni uspijeva s pola koša plusa otići na poluvrijeme. Nastavak je donio ipak bolji Kvarner koji je brzo uspio otići i na 5+ razlike te lošije razdoblje igre Puljana okrunio s držanjem plusa na svojoj strani, na krilima Mate Vucića koji je uspio pokazati i par atraktivnih poteza na susretu. Činilo se da će Riječani uspjeti dovršiti posao do samog kraja, no Marko Milekić s odličnom igrom na obje strane parketa pogonio je svoje dečke do povratka u ogled. S dvije trice u zadnjih par minuta Istrauni je stigao na -1, ali mirnoćom s linije slobodnih bacanja Riječani ipak dolaze do slavlja 72:68 u ovom regionalnom okršaju kolega iz Prve lige.

Kvarner 2010 je do pobjede predvodio Mate Vucić s 22 poena, dok je odličan bio i Ivan Kučan s 17 ubačaja. Uz Luku Odaka koji i dalje trenira s klubom, Kvarneru se trenutno priključio i Andro Krstinić, prošlogodišnji igrač Pazina. Istrauni, koji je jučer svladao Rovinj 59:53, doživio je tako prvi poraz na pripremama. U porazu ih je danas predvodio Marko Milekić s 16 poena, dok je Aranitović dodao 15.

Kvarner 2010-Istrauni 72:68 (17:15, 14:17, 21:16, 20:20)

Kvarner 2010: Delpin 13, Marinčić, Odak 5, Vucić 22, Šibenik, Kučan 17, Ferenčić 9, Cvitković 6, Brajdić, Krstinić.

Istrauni: Aranitović 15, Milivojević 3, P.Grašo 7, Milekić 16, Bilalović 14, Ivis 2, Šljuka 11, Brzica, Komljen.

Photo by: BasketaRI