Kvarner poražen u gostima kod Cibone

14963288_1012010218926546_7027827418754347385_nNa krilima pobjede protiv Zaboka, Kvarner je otputovao u Zagreb na noge Ciboni, ali zagrebački košarkaši ipak su se pokazali kao prevelik izazov.

Prva četvrtina obilovala je promašajima i s jedne i s druge strane, no na početku se bolje snalazi Cibona s 10-1 serijom. Međutim, Kvarner je pokazao da se neće tek tako predati- rade seriju od 9-2 i nakon prve četvrtine zaostaju 2 razlike.

Početkom druge četvrtine ušli smo u brzinsko scorersko nadmetanje Andreja Štimca i Riječanina u redovima Cibone, Paola Marrinelija,  a i ostali igrači obje ekipe su se oslobodili te počeli pogađati. Ali obrambeno na boljoj razini je bio Kvarner te naši momci u drugoj dionici dolaze i do +4 prednosti. Riječani su igrali i u brzom tempu koji definitivno nije odgovarao Ciboni koja je prije dva dana igrala europsku utakmicu. No oraspoložio se sredinom četvrtine Eliah Johnson i počeo gotovo sve pogađati, a svojim dvama slobodnim bacanjima odvodi Cibonu na plus 4. Osam razlike Vukovi uspijevaju napraviti prije odlaska na predah.

Treću četvrtinu Kvarner je odradio sasvim korektno, no u zagrebačkim redovima sada su svi uspjeli ući u ritam, a pogotovo Nik Slavica pod čijim vodstvom Cibosi dolaze na +15 u više navrata. Međutim, Mauro Veljačić i Josip Barnjak na kraju četvrtine svojim šutevima dovode Kvarner na dostižnijih 71:61.

No na žalost riječke ekipe, Cibona nije nimalo popustila u zadnjoj četvrtini. Dapače, Zagrepčani su samo lagano povećali razliku te više nisu ostavili prostora Kvarneru za bilo kakav povratak. Na kraju, pobjeda Cibone 93:77.

Najbolji u redovima Riječana bio je Mauro Veljačić s 18 poena, 6 asistencija i 6 skokova, dok je Mate Vucić skupio 15 poena i 8 skokova. Nik Slavica je s 23 poena bio prvi strijelac Cibone čemu je dodao 8 skokova, a slijedio ga je Paolo Marinelli s 17 poena. Domaća ekipa zabila je 11 trica te imala 14 više poena u reketu od Kvarnera što se pokazalo nenadoknadivim za njih.

Kvarner sljedeću utakmicu igra u Rijeci, a protivnik je Cedevita. Kvarneru želimo da se što bolje pripremi za taj novi izazov, a sve pozivamo u dvoranu Zamet na susret s hrvatskim prvakom.

Cibona – Kvarner 2010 93-77 (16-14, 32-26, 23-21, 22-16)

Cibona: Marić 8, Ćorić 13, Johnson 12 , Sulejmanović, Slavica 24, Uljarević, Marinelli 17 , Samac 2, Bošnjak, Ljubičić, Mandić 2, Gospić 12 .

Kvarner 2010: Veljačić 18, Vucić 15, Kučan 2, Štimac 9, Kalpić 6, Barnjak 11, Antunović 7, Vidmar -, Gilbert 8, Cvitković -.