Kvarner poražen od Alkara u Sinju

14963288_1012010218926546_7027827418754347385_nNeugodan poraz doživjeli su košarkaši Kvarnera 2010 u subotu navečer u gostima kod Alkara. Nakon što su pružili odličan otpor Cedeviti u ponedjeljak, Riječani nisu uspjeli odigrati dobru partiju što je rezultiralo pobjedom domaćina 89:71.

Poraz se nije dao naslutiti početkom utakmice. Naime, Kvarner odlično kreće u susret, rade seriju 17-9 te na krilima ponovno raspoloženog Maura Veljačića završavaju prvu četvrtinu s 26:18. No napadačka efikasnost u drugoj četvrtini se nije nastavila, riječka ekipa počela je raditi puno grešaka i gubiti loptu, a Alkar je uspio doći do vodstva 41:40 dvije minute prije kraja poluvremena. Na predah se otišlo s 46:42 za Alkar.

Nije se nastavilo dobro za Kvarner u drugom dijelu. Obrana Alkara stisnula je igrače Kvarnera te su se promašaji redali, dok je raspoloženi igrač Alkara Hrvoje Vučić pogađao sa svih strana. Sve to rezultiralo je s +12 uoči ulaska u zadnju dionicu igre. Tamo se gosti nisu uspjeli rezultatski vratiti u susret kao što su činili u nekim prošlim utakmica te je Alkar nastavio s povećavanjem svoje prednosti. Na kraju je pisalo velikih +18 na semaforu za Alkar što je označilo šesti poraz Kvarnera u A-1 ligi.

Već uobičajeno Mauro Veljačić bio je najbolji pojedinac Kvarnera te je u 32 minute ubilježio 21 poen, 3 asista, 3 skoka, ali ipak i 4 izgubljene lopte. Mate Vucić imao je 14 poena i 8 skokova. Prvi strijelac Alkara bio je Hrvoje Vučić s 24 poena( niti jedan promašen šut iz igre) čemu je dodao i 5 skokova. Odličan je bio i Brandon Johnson s 20 poena, 14 asistencija i 7 skokova. Agresija u obrani bila je jedna od glavnih faktora pobjede Alkara, a to dokazuje da su Sinjani imali 11 ukradenih lopti, čak 8 više od Kvarnera.

Nakon poraza u Sinju na igračima Kvarnera je da skupe glave i daju sve od sebe sljedeće subote kada ih u Centru Zamet očekuje GKK Šibenik.

Alkar – Kvarner 2010 89:71 (18:26, 28:16, 23:15, 20:14)

Alkar: Johnson 20, Boban 3, Gaurina 4, H. Vučić 24, K. Vučić, Modrić 12, Dominović 7, Župić, Bilandžić 13, Jurela, Vrlika 6, Žuljević.

Kvarner 2010: Veljačić 21, Vucić 14, Kučan 9, Kalpić 8, Gilbert 3, Barnjak 7, Antunović 4, Štimac, Brajdić 5, Cvitković.