Kvarner nakon velike borbe poražen od Cedevite

kvarner-cedevitaNakon što su u Zagrebu doživjeli poraz od Cibone, Kvarner 2010 danas je u dvorani Centra Zamet dočekao drugog zagrebačkog prvoligaša, Cedevitu te unatoč snažnom otporu izgubio 85:78.

Kvarner je dobro ušao u utakmicu te poveo 9:6. No ulaskom Scottyja Hopsona i Duje Dukana Cedevitina igra u napadu značajno napreduje, a raspoložen za Vitamine bio je i Filip Bundović koji zabija i tricu sa zvukom sirene za rezultat nakon prvih 10 minuta – 24:16.

Druga četvrtina donijela nam je iznimnu dominaciju u reketu i skoku gostiju što je Cedeviti donosilo puno napada pa su došli i do najvećeg +13 vodstva. Kvarner se držao zahvaljujući ove sezone njihovom najboljem igraču- Mauru Veljačiću. A upravo krajem  druge četvrtine Veljačić tricom i Sandro Antunović pogotkom nakon skoka u napadu uspijevaju dovesti Kvarner na neloših -7 prije predaha.

Drugo poluvrijeme krenulo je odlično za Kvarner. Josip Barnjak zabio je 6 uzastopnih poena za riječku momčad, a pick and roll akcije Veljačića i Mate Vucića donijele su nam prvo vodstvo poslije otvaranja-53:50. No dotada porozna Cedevitina obrana se krenula stabilizirati pa se do kraja četvrtine stvari vraćaju na staro. Zagrepčani rade 11-0 seriju i pred zadnju četvrtinu imaju 67:60.

Ali Kvarneraši sa startom zadnje dionice ponovno pokazuje karakter. Veljačićeva dvica vodi Kvarner k izjednačenju koje su Riječani držali dvije minute. Puno dobrih prilika za novo vodstvo je propušteno i to je Cedevita znala kazniti mini-serijom 6-0. No niti tada domaći dečki nisu odustajali: Vucić polaže za -4, a na -2 nas dovode Veljačić s ukradenom loptom i asistencijom za Barnjaka koji daje nadu domaćim navijačima 3 minute prije kraja.

Nažalost priliku za povratak u egal propustio je Dominic Gilbert, a to je kaznio Marko Ramljak tricom za 80:75. Ali Kvarner je većinu utakmice, a pogotovo zadnjih 10 minuta igrao odličnu obranu pa se nakon propuštenog napada Vitamina nova šansa pružila Gilbertu, no on se spetljao i promašio šut u kontri, a Dukan je odmah zakucavanjem donio Cedeviti +7. Barnjak je zabio utješnu tricu za kraj, ali premalo vremena je ostalo da se preokrene preko ovako kvalitetne momčadi te je Cedevita došla do 5. pobjede u A-1 ligi.

Najbolji igrač Kvarnera opet je bio odlični Mauro Veljačić s 23 poena i 11 asistencija. Mate Vucić (16 poena, 6 skokova i 3 blokade) i Josip Barnjak(14 poena i 4 skoka) dali su mu podršku, ali nažalost nedovoljnu da se svlada hrvatski prvak. Andrej Štimac danas nije igrao zbog ozljede zadnje lože. Filip Bundović bez sumnje je bio prvo ime gostiju s 18 poena, 8 skokova i 5 blokada, a BiH reprezentativac Džanan Musa ubacio je 15 poena i skupio 8 skokova.

Sljedeći izazov Kvarnera je gostovanje u Sinju kod Alkara za koje vjerujemo da može završiti pozitivno ako riječka ekipa ponovi pristup iz današnjeg ogleda.

Kvarner 2010 – Cedevita 78-85 (16-24, 25-24, 19-19, 18-18)
Kvarner 2010: Veljačić 23, Vucić 16, Kučan 6, Kalpić 6, Gilbert 7, Barnjak 14, Antunović 4, Štimac -, Brajdić 2, Cvitković.
Cedevita: Bajo, Bundović 18, Buljević 7 , Rogić 7, Ramljak 7, Zebić -, Lončar -, Musa 15, Hopson 10, Vučić 2, Dukan 12, Mikšić 7.