Kvarner doživio novi poraz u CEWL-u

14855985_1156614794425647_744062525133605564_oNakon dva poraza od Ostrave, igračice Kvarnera dočekale su slovačku momčad Piestanske Cajky u svojoj prvoj domaćoj utakmici u CEWL kupu. No do senzacije se nije uspjelo doći- riječka ekipa doživjela je uvjerljiv poraz.

Kvarnerašice su uspjele doći do vodstva na početku utakmice, ali već nakon dvije minute Slovakinje stavljaju stvari na svoje mjesto. Prvu četvrtinu su završile s prednošću 22:13, a ostatak utakmice se nažalost pretvorio u formalnost. Slovačke košarkašice s internacionalnim pojačanjima bile su jednostavno prejaka prepreka koja je dominirala u svim aspektima igre, a sve govori činjenica da su Kvarneru dale da poveže najviše 4 poena u nizu. Slovakinje su snagu naročito pokazale u reketu jer su poenima iz njega nadvladale Riječanke s 48-14. Svaka četvrtina pripala je gošćama koju su na kraju završile susret s 85:41.

Katarina Matijević i Valentina Galušić bile su najbolje igračice Kvarnera s 12 i 11 poena. Riječku ekipu izluđivala je Amerikanka Monique Olivier koja je ubilježila 20 poena i 13 skokova.

Sljedeći europski izazov Kvarner čeka u Beču kada gostuje kod ekipe Flying Foxes.

Kvarner-Piestanske Cajky 41:85(15-24,9-22,5-18,12-21)

Kvarner: Plavljanin 2, Sarjanović 6, Mijatović, Vlahović, Matijević 12, Lešnjak 6, Hrmić 3, Lušić, Marošević 1, Galušić 11.

Piestanske Cajky: Dudasova 12, Mikulasikova 5, Brown 10, Oroszova 12, Horvathova 6, Balazova 10, Handy 10, Slamova, Olivier 20.