Kvarner doživio dva poraza na startu CEWL kupa

14714931_1156613444425782_6145593109812388296_oŽKK Kvarner gostovao je u Ostravi kod domaćih košarkašica SBS Ostrave na startu europskog natjecanje, CEWL FIBA kupa. Jak protivnik i utakmica kupa u subotu učinili su svoje te se riječke igračice vraćaju kući s dva poraza.

Prva utakmica u nedjelju donijela je iznenađujuće dobro prvo poluvrijeme Kvarnera, naime Riječanke su prije predaha bile u zaostatku od samo -3. Držale su se Kvarnerašice na krilima Katarine Matić sve do polovice treće dionice, no onda su Čehinje krenule u 10-0 seriju te je ostatak utakmice bio formalnost. Ostrava je zadnju četvrtinu još nadodala gasa(23:8) te je Kvarner pao s rezultatom 58:73. Katarina Matijević (12 poena, 7 skokova) i Daria Mijatović( 12 poena, 5 skokova) bile su najbolje igračice Kvarnera u porazu. Na pobjedničkoj strani prvo ime bila je Amerikanka Danielle Butts s 15 poena.

U drugoj utakmici protiv Ostrave Kvarner se uspio držati samo u prvoj četvrtini koju su izgubile dva razlike. No nažalost, s 28:12 u drugoj dionici domaće košarkašice odlepršale su na veliku prednost te se više nisu osvrtale. Sve skupa je bilo dovoljno za još jedan visoki poraz Kvarnera, ovaj put rezultatom 45:71. U porazu Kvarnera ponovno je najbolja bila Katarina Matijević sa 17 poena i 12 skokova, a pomogla joj je najviše Valentina Galušić s 13 poena i 5 skokova. Još jedna Amerikanka u redovima Ostrave Tavarsha Scott bila je najbolji pojedinac ogleda s 19 poena i 7 skokova.

Bez obzira na poraze, trenera Vladimira Ivankovića mogu radovati prve minute Martine Marošević ove sezone, ali i solidan otpor s obzirom na kvalitetu protivnika i njihovu puno veću rotaciju. Novi ogled u CEWL kupu Kvarner čeka 30.11. u Rijeci, protiv slovačke ekipe Piestanke Cajky.

Ostrava-Kvarner 78:53(19-15,14-15,22-15,23-8)

Kvarner: Marošević 1, Vlahović 7, Mijatović 12, Matijević 12, Lešnjak 4, Hrmić 9, Galušić 8

Ostrava: Canty 13, Smutna 1, Raškova 3, Pavlicova 2, Kopecka 9, Milotova 2, Kubičkova 6, Butts 15, Vojtikova 14, Scott 12, Galvasova,

Ostrava-Kvarner 71:45(13-15,12-28,11-21,9-7)

Kvarner: Marošević 3, Vlahović, Mijatović 4, Matijević 17, Lešnjak, Hrmić 8, Galušić 13

Ostrava: Canty 8, Smutna 14, Miklikova 2,Raškova 2, Pavlicova 6, Kopecka 2, Milotova, Kubičkova 8, Butts 10, Vojtikova, Scott 19, Galvasova