Kvarner došao do prve pobjede u Prvoj ligi!

Kvarner 2010 nakon duge  teške borbe uspio je svladati KK Grafičar rezultatom 80-75.

Riječki član Prve lige je serijom 7-2 otvorio utakmicu protiv Grafičara kojem nije dugo trebalo da uhvati korak za bivšim premijerligašem. Tako je već sredinom četvrtine rezultat glasio 11-11, a ubrzo i 11-15 za Grafičar što je probudilo Kvarner koji se ubrzo vratio u egal, ponajviše zahvaljući Luki Odaku te Mati Vuciću (21-22). Nažalost, stvari se nisu popravile u drugoj četvrtini u kojoj je Kvarner nastavio kaskati iza Grafičara koji je već na samome početku predvođen Poljakom i Novakom pobjegao na opasnih +8, 24-31. Tada se opet u pravi čas budi momčad  Kvarnera te se koševima Ferenčića, Vucića i Cvitkovića primiče na samo tri koša zaostatka (31-34). No, do izjednačenja se tada nije uspjelo doći jer Grafičar ponovno bježi na sigurnu udaljenost (33-41) koju Kvarner ipak u zadnjim minutama prvoga poluvremena uspijeva skratiti (-3, 42-45).

Drugo poluvrijeme je donijelo toliko željeni povratak u egal za Kvarner – i još mnogo više. Grafičar je počeo štucati u napadu što je rezzultiralo sa samo šest koševa u deset minuta što Kvarner nije propustio kazniti te nakon dugo vremena objeći na +6, 57-51. Napadačka raznovrsnost je bila ključ Kvarnerova povratka u vodstvo.

Naravno, stvari su se morale zakomplicirati u jednom trenutku. Grafičar se pogonjen koševima Manuela Novaka četiri minute prije kraja uspio vratiti u egal (63-63) te se tada činilo da nas čeka infarktna završnica. Međutim, u trenucima kada se utakmica lomila su trice počele ulaziti za Kvarner. Redom su tako svoje ključne poene ubacivali Delpin, Ferenčić i Kučan. Grafičar se hrabro držao na dostižnome zaostatku, ali jednostavno nije imao odgovora na Kvarnerove trice u ključnim trenucima.

Za Kvarner 2010 je briljirao Mate Vucić koji je susret završio s 20 koševa i 15 skokova. Kod Grafičara je svoju ulogu u napadu odlično odradio Manuel Novak koji je susret završio s 31 košem.

Kvarner 2010 – Grafičar 80-75 (21-22, 21-23, 15-6, 23-24)

Kvarner 2010: Delpin 7, Vucić 20, Brajdić 5, Krstinić 6, Kučan 12, Odak 8, Ćavar 5, Ferenčić 10, Šibenik, Cvitković 5, Šamanić 2, Marinčić
Grafičar: Hatlak 4, Štefan 10, Mar. Novak 2, Prprović 9, Man. Novak 31, Nakić, Mat. Novak 7, Dijanušić, Siladić 2, Poljak 10.