Kvarner 2010 završio je svoj put u Kupu Krešimira Ćosića

Kup Krešimira Ćosića brzo je završio za košarkaše Kvarnera 2010.

Oslabljeni Kvarner 2010 oprostio se ekspresno od kup natjecanja porazom od Rudeša rezultatom 80-96. Obje su ekipe u utakmicu ušle bez glavnih igrača, pogotovo Kvarner 2010 koji nije mogao računati na Vucića, Ferenčića te Kučana. Prva četvrtina nije nam ponudila previše drame – bolje je četvrtinu otvorio Kvarner (16-10), ali razbuđeni Rudeš je tu istu na još bolji način zatvorio (3-11, 19-21). U nastavku igre razbuđenom Dini Šamaniću se odlučio priključiti Tin Krstić što je domaćinu dalo šansu da se drži u egalu s gostima koji su kroz cijelu drugu četvrtinu prijetili odlaskom na nedostižnu razliku (+10 najveća razlika, 30-40). S obzirom na sve što je moglo biti, sigurno je reći da se Kvarner 2010 do poluvremena uspio provući kroz ovu kanonadu neozlijeđen (44-51).

Zahvaljujući tome, Kvarner je u trećoj četvrtini dobio priliku da se u potpunosti uključi u borbu za toliko željenim vodstvom. To mu je i uspjelo polovicom četvrtine košem Luke Odaka (59-58). Međutim, Rudeš brzo uzvraća te četvrtinu završava serijom 11-15 (70-73).

No, tu je priči bio kraj. Rudeš zadnju dionicu igre otvara s nevjerojatnih 2-14, što mlada i neiskusna momčad Kvarnera 2010 jednostavno nije mogla popratiti. Gosti su tako nakon velike borbe kroz prve tri četvrtine dobili priliku a rutinski zaokruže svoj prolaz u zadnjoj četvrtini, što su i iskoristili. Odličan je u redovima Rudeša danas bio Tomislav Cvitković s 14 koševa. Treba ipak spomenuti činjenicu da je kod Rudeša čak sedam igrača završilo s dvoznamenkastim broj koševa. Kod Kvarnera je Dino Šamanić susret završio sa 17 koševa, dok je Dario Cvitković ubacio 15.

Kvarner 2010 – Rudeš 80-96 (19-21, 25-30, 26-22, 10-23)

Kvarner 2010: Šamanić 17, Cvitković 15, Šibenik 2, Krstić 12, Odak 10, Delpin 8, Brajdić 4, Marinčić 2, Ćavar 10, Krstinić
Rudeš: Morović 4, Štirjan 11, Cvitković 14, Ljubičić 11, Meštrović 5, Zebić, Nakić-Vojnović 10, Buzjak 13, Vranješ 4, Ivanković 12, Šuvak 12

Photo by: KK Kvarner 2010