Kvarner 2010 pao u produžecima protiv Rudeša

Rudeš je ovoga puta sretniji izašao iz ruleta produžetaka.

Kvarner 2010 zaključio je peto kolo Prve lige porazom na gostovanju kod Rudeša rezultatom 88-80. Dobro je otvorio utakmicu Kvarner te je do polovice prve četvrine konstantno držao vodstvo (11-13). Međutim, Kvarner tada ostaje bez zraka u napadu što domaćim mudro koristi za seriju 14-5 te odlazak na kratak predah s rezultatom 25-18. Izrotirao je Mance svoju momčad u drugoj četvrtini što mu se isplatilo zato jer je Kvarner uspio povratiti svoje izgubljeni vodstvo novim košem Vucića u 17. minuti susreta (31-33). Naravno, ašto bi išta bilo jednostavno kada se može zakomplicirati? Opet se događa preslika kraja prve četvrtine te Rudeš radi seriju 91 za sretan odlazak na veliki odmor (40-34).

Za reći četvrtinu vrijedio je slogan “Jedan korak naprijed, dva unazad“. Kada god bi se Kvarner 2010 približio Rudešu na koš ili dva zaostatka, po kratkome postupku bi Rudeš odmaglio opet na pet-šest koševa razlike. U zadnjih deset minuta se tako ušlo s rezultatom 57-52 za Rudeš

Ista priča nastavila se u zadnjoj četvrtini sve do zadnjih minuta susreta kada je igra tradicionalno usporavala zbog raznih prekida. To je išlo u korsit Kvarnera koji se tako uspio pred zadnu minutu približiti Rudešu na samo jedan koš razlike, 73-72. Tada Delpin radi prekršaj na Moroviću koji pogađa samo jedno bacanje što iskorištava Dino Šamanić da s dva pogođena slobodna bacanja odvede Kvarner u produžetke (74-74) koji se na kraju nisu pokazali sretnima za njih. Rudeš je odmah na početku bacio sve što je imao što mu je ubrzo donijelo seriju od 10-0 (84-74). Kvarner nije mogao na to odgovoriti te je tu priči došao kraj poslie nekoliko utješnih koševa.

Jednostavno nezaustavljiv je danas bio Mate Vucić s 34 koša i 11 skokova, ali ovoga puta to jednostavno nije bilo dovoljno. Kod Rudeša su se istaknuli Cvitković s 18 koševa, te Morović i Dmitrović sa po 15 koševa:

Rudeš – Kvarner 2010 88-80 (25-18, 15-16, 17-18, 17-22, 14-6)

Rudeš: Jurički, Zebić 14, Jurič 8, Galić, Štirjan 7, Nakić-Vojnović, Cvitković 18, Dmitrović 2, Ljubičić 15, Meštrović, Morović 15, Ivanković 9
Kvarner 2010: Delpin 6, Odak 11, Ćavar, Vucić 34, Krstinić 8, Kučan 8, Ferenčić 5, Krstić, Šibenik, Cvitković, Brajdić, Šamanić 8