Kvalifikacijska liga: Nezaustavljivi Glavinić, favoriti nastavili nizati pobjede

4. kolo kvalifikacijske lige je završilo te je ujedno i prošlo prema očekivanjima.

Ribola Kaštela nadvisila je izabranike Belišća rezultatom 94-71. Nakon prve četvrtine izgledalo je da će Ribola do pobjede doći bez prevelike potrošnje energije (32-19). Međutim, Belišće se odličnom drugom četvrtinom vratilo u utakmicu te je u drugom poluvremenu došla sve do -3, 50-47. Tada Kaštela opet ubacuje u brzinu više te serijom 16-5 sve rješava.Do kraja susreta Belišće više nije moglo naći energije za povratak u dvoboj te se moralo zadovoljiti porazom. Josip Glavinić bio je fenomenalan za pobjednike – 19 koševa, 16 asistencija te 10 skokova. Josip Matić isto je briljirao s učinkom od 26 koševa i 10 skokova. Kod Belišća se istaknuo Goran Vidaković s 15 ubačaja.

O porazu Pule 1981 od strane Podravca možete više pročitati ovdje.

Jazinama nije dugo trebalo da se vrate na pobjedničke staze. U domaćoj areni palo je Borovo rezultatom 101-84. Nakon dobrog početka Borova (11-16), Jazine su preuzele kontrolu nad utakmicom. Do kraja prve četvrtine već je bilo +6, 24-18. Ta prednost se u nastavku susreta samo povećavala te je u jednom trenutku iznosila ogromnih +33 (95-63). Borovo se ipak uspjelo u zadnjoj četvrtini spasiti od velikog poraza te je susret završila sa “samo” -17, 101-84. Josip Ceranja je za Jazine ubacio 21 koš te je još svoju statistiku upotpunio s 12 skokova. Odličan je bio i Dražović, koji je susret završio s 15 koševa i čak 21 skokom. Srđan Bročić je za Borovo ubacio 22 koša.

Šanac se nije mogao nositi protiv Verna te je pretrpio treći poraz u ligi. Više o njemu možete pročitati ovdje.

Šuterski raspoloženi Rudeš uzeo je veliku pobjedu protiv Grafičara, 94-90. Dobili su prvu četvrtinu s 32-19 te su kroz cijelu utakmicu kontrolirali rezultat. Grafičar je opasnije uspio zaprijetiti tek u zadnjim minutama susreta (83-81), ali Rudeš se tada spasio opet zahvaljujući svojem šutu. Kod Rudeša, najefikasniji igrač bio je Filip Torić sa 21 poenom, a kod Grafičara to je bio Mario Novak sa 15 poena.

Ribola – Kaštela – Belišće 94-71

Pula 1981 – Podravac 72-88

Jazine Arbanasi – Borovo 101-84

Karlovac Šanac – Vern 74-88

Rudeš – Grafičar 94-90