Kvalifikacijska liga: Jazine i Vern zatrpali Grafičar i Borovo

7. kolo kvalifikacijske lige nije nam pružilo nijedno veliko iznenađenje.

Rudeš u nijednom trenutku nije uspio zaprijetiti Kašteli te je morao priznati poraz 81-62. Favorizirana Ribola držala je inicijativu u svojim rukama od početka do kraja te je pokazala Vernu i Jazinama da ih očekuje velika borba za prvu poziciju. Već je u prvoj četvrtini domaćin izgradio prednost od deset koševa (23-13), da bi onda u drugoj četvrtini sve riješio pred odmor (+19, 43-24) U drugom poluvremenu Ribola se nastavila držati svojeg plana igre te je to rezultiralo uvjerljivom pobjedom od 19 koševa razlike. Režić je s 16 koševa bio prvo ime u pobjedničkoj momčadi, dok je Marko Jurić završio susret s 13 koševa za momčad Rudeša.

O porazu desetkovanog Karlovca možete više pročitati ovdje.

U velikoj ofenzivnoj utakmici Vern je na kraju ipak zabio više od Borova te je uzeo konačnu pobjedu rezultatom 124-84. Borovo se odlično držalo u prve dvije četvrtine te je u jednom trenutku čak i vodilo (27-31), ali tada lider lige radi seriju 16-2 te na odmor odlazi s rezultatom 43-32. U drugom poluvremenu se Borovo u potpunosti ugasilo, dok je Vern nastavio u NBA ritmu. U drugom su poluvremenu tako Vernvci zabili nevjerojatnih 62 koša! Briljirao je Marko Baković s 26 koševa i 11 skokova. Kod gubitnika se istaknuo Toni Kovač s 24 koša.

Pula 1981 dohvatila je domaću pobjedu protiv Belišća rezultatom 96-75, a više o samoj utakmici možete pročitati ovdje.

Grafičar nije imao riješenja u obrani za raspoložene Jazine, koje su uzele domaću pobjedu s rezultatom 108-80. Nakon prve četvrtine je semafor već pokazivao +16 za domaćina, koji je pogađao sve moguće (35-19!). Nastavili su pogađati sve do velikog odmora (67-31, tri poena: 9/13). Nisu usporili ni u nastavku susreta te je to na kraju rezultiralo s uvjerljivom pobjedom od +28. Cijela prva petorka Jazine je završila susret u dvoznamenkastim vodama: Dražović 30 (11 skokova), Mrva 22, Fodor 17 , Gulam 15 (7 asista), Palčić 12. Kod Grafičara je glavnu ulog na terenu imao Kristijan Samarija s 22 koša.

Ribola – Kaštela 82-63

Karlovac Šanac – Podravac 62-83

Vern – Borovo 124-84

Pula 1981 – Belišće 96-75

Jazine Arbanasi – Grafičar 108-80.

Photo by: KK Ribola Kaštela FB